Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Evi para biriktirip mi almak krediyle mi almak

Konu, 'Her Telden' kısmında guner1453 tarafından paylaşıldı.


Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. seyduna

  seyduna Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2007
  Mesajlar:
  380
  Beğeni:
  16
  Evet konut fiyatları düşmese de paralel gidecek gibi. Kiracılık sorun değilse para biriktirip elindeki paranın getirisiyle 3 yıl sonra istediğin evi alırsın.
   
 2. Enddlesss

  Enddlesss Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2015
  Mesajlar:
  542
  Beğeni:
  32
  İstediğiniz evi satın alıp kar payı ve vade farkıyla satan bankalar var hocam
   
 3. seyduna

  seyduna Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2007
  Mesajlar:
  380
  Beğeni:
  16
  Ayrıca faiz konusunda ahkam kesenler kaç kez birisine borç verdiniz de verdiğiniz borç miktarının aynısını aldınız. (ben yaptım. Hatta borcu almadığım oldu. Bunu kimseye söylemem İnternet te beni nikimden tanıyan olmadığı için söylüyorum. Şayet "sağ elin verdiğini sol...." hadis ) Faiz haramdır diye geçinenler Eminim bir çoğunuz altın döviz borcu veriyordur. Eğer ümmet Peygamberini dinleyip emirlerini yerine getirseydi 1400 yıl oldu ki şimdi AÇLIK yoktu dünyada. Ama biz hep ayrıntıya takıldık şekle aldandık, en iyi Müslüman benim diyen nicelerine aldandık. Sonuç DİNİMİZİN MERKEZİ ARABİSTAN olmuş AMERİKAN Yahudi uşağı. O yüzden şimdi tutup iki garibanın hayatında ilk defa en temel ihtiyacı olan BARINMA ihtiyacını gidermek için bulduğu yöntemler için CEHENNEM ile tehdit etmek hoş değil. Ona siz karar veremezsiniz. ALAH BÜYÜKTÜR. sizin 1600 yıldır çözemediğimiz şeyleri kullarına yük etmez fikrimce.
  Not: eleştirim burada yorum yapan arkadaşlara değil genele insanlığadır.
   
  spider23 bunu beğendi.
 4. Buzkırıcı

  Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  13 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  3.859
  Beğeni:
  83
  Eskiden maaşım 180 tl idi.O zamanlar kiralar bedava gibi idi.Bol bol lokantalarda yemek yerdik para bitmezdi.Şu anda sadece ev kirası,elektrik,su,telefon,ulaşım maaşı komple götürüyor.Ek dersin olmasa işin zor.Herhalde bir 10 sene sonra ev almak imkansız gibi olacak.
   
  neontester bunu beğendi.
 5. spider23

  spider23 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.605
  Beğeni:
  60
  Ama her evde buzdolabı var işte...
   
  Srebrenica, OZOGUL ve Ulubatlı_Hasan bunu beğendi.
 6. Srebrenica

  Srebrenica Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  23 Şubat 2013
  Mesajlar:
  350
  Beğeni:
  19
  Konu hakkında çok yazdım, bu tepki banaymış gibi oldu o yüzden yanıt yazma gereksinimi duyuyorum.
  Evet borç verdim TL cinsinden ve aylar sonra faizsiz geri aldım. Dövizle, altınla da hiç borç vermedim ki versem de bu haram boyutuna girmez, çünkü paranın değeri düşüyorsa veren kişinin zararını alan kişiden istemesi haktır, banka faiziyle karıştırmayın; daha önce de anlattım bankanın nasıl paradan para ürettiğini. Her şeyi doğru yaptık da bunu mu doğru yapacağız demek tam bir garabet. O zaman hiçbir şeyi doğru yapmayalım, ne gerek varki, daha da pisliğe gömülelim. Barınma ihtiyacınızı giderme gibi masum bir amacınız olması yaptığınızın doğru olacağı ya da Yaratıcı tarafından affedileceği anlamına gelmez ki burada hakkına girilen kişiler kuldur, Allah değil. Borcunuz kuladır. 80 milyon insanla hellaleşin bakalım. Neyse benden bu kadar daha da yazmaya gerek yok.
  "Biz seni onların üzerine bir gözetleyici olarak göndermiş değiliz. Sana düşen, yalnızca tebliğdir."
  Allah, peygamberine böyle seslenmiş, ben kimim ki insanları cehennem ile korkutmaya çalışayım, yaptığınızdan vazgeçirmeye çalışayım. Yalnızca bilgi paylaştım. Esenlikler dilerim.
   
 7. klmno

  klmno Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  30 Kasım 2015
  Mesajlar:
  1.280
  Beğeni:
  37
  Bu da imtihan olmanin geregi olsa gerek
   
  guneskafiye, OZOGUL ve Srebrenica bunu beğendi.
 8. guner1453

  guner1453 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Mart 2008
  Mesajlar:
  463
  Beğeni:
  27
  Emlak sektörü konusunda istatistik bilgiler veren REIDIN’e göre 2010 yılı Aralık ayında 105.000 TL’ye alınan yeni bir dairenin bugünkü değeri ortalama 178.500 TL.
  Yine aynı yıl 110.000 TL ile dolar alan bir kişi o gün 73.500 dolar alabiliyordu. Bu kişi bugün döviz bürosuna gitse dolarını 279 bin TL’ye bozabilir.
  Yine aynı yıl 110.000 TL ile altın alan bir kişi o gün 1571 gram altın alabiliyordu. Bu kişi bugün altınını 306 bin TL’ye bozabilir.
  Özellikle son 2-3 yılda dolardaki ve altındaki yükseliş sayesinde, döviz ve altın konuta kıyasla daha fazla gelir getirmiş durumda.
  Üstelik konutu hemen nakde çevirmek mümkün değilken, doları nakde çevirmek 5 dakikalık iş.
   
 9. kobay004

  kobay004 Üye

  Kayıt:
  8 Şubat 2016
  Mesajlar:
  8
  Beğeni:
  3
  benimkinde naçizane farklı bir bakış açısı:) evet ev alma furyası başladığında ev alınsaydı iyi kar edilirdi.ama şuan bence o faiz oranıyla o krediyi çekip o şişmiş fiyatlara ev almak ömrünün 10 yılını bir evim olsun diye vermek yaşamamak,gezmemek,yememek mütahide bir adet daha audi hediye etmek ne diyim :).Evet ev almayı düşünüyorum ama emlak balonu patladığında mütahidler intihar etmeye başladığında.Borsada bir deyim vardır hızlı çıkan hızlı düşer diye ve en iyi yatırım kriz döneminde kimsede keş yokken yapılan yatırımdır.saygılar.
   
  fatisah ve 55ihsan55 bunu beğendi.
 10. gakgoskentli

  gakgoskentli Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  26 Eylül 2009
  Mesajlar:
  588
  Beğeni:
  12
  Bakara Süresi 275. Ayet:
  Faiz yiyenler, ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. Bu, onların, “Alışveriş de faiz gibidir” demelerinden dolayıdır. Oysa Allah, alışverişi helâl, faizi haram kılmıştır. Bundan böyle kime Rabbinden bir öğüt gelir de (o öğüte uyarak) faizden vazgeçerse, artık önceden aldığı onun olur. Durumu da Allah’a kalmıştır. (Allah, onu affeder.) Kim tekrar (faize) dönerse, işte onlar cehennemliklerdir. Orada ebedî kalacaklardır.
   
  Son düzenleme: 10 Haziran 2018
  memn ve OZOGUL bunu beğendi.
 11. ozcanar

  ozcanar Site Gezgini

  Kayıt:
  4 Aralık 2011
  Mesajlar:
  39
  Beğeni:
  2
  elbette kredi al,bekleme..
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal