Excel Bir Soru

Kodla Büyü

taylanchess

Aktif Üye
Arkadaşlar excelde ürünlerin aylık satışını gösteren bir tabloda , ürünlerin birim fiyatları 1 ile 250 arası değişmekte, böyle bir tablodan istatistik almak istediğimizde örneğin birim fiyatları 1 ile 50 arasında olanların toplam satışını görmek istediğimizde nasıl bir formül üretmemiz gerekir.

Program: Excel 2007

veri filtreleme işini görmez mi?
filtreleme ile beraber alt toplam kullanınca olur herhalde

Hocam benim şu şekilde bir istatistik elde etmem gerek örneğin birim fiyatı 1 ile 50 arası olan tüm ürünlerden toplam kaç adet satış yapılmış, ben tabloda belirli bir bieim fiyat aralığı verip toplam satış adetini görmek istiyorum o aralıktaki tüm ürünlerin...
Tablo gün gün güncelleniyor tablonun güncellenmesinden etkilenmeyecek bir çözüm lazım.

=ÇOKETOPLA(A1:A6;A1:A6;">15";A1:A6;"<45")

A1 ve A6 aralığındaki 15 ten büyük 45 ten küçük sayıları toplar.

systran' Alıntı:
icerha' Alıntı:
=ÇOKETOPLA(A1:A6;A1:A6;">15";A1:A6;"<45")

A1 ve A6 aralığındaki 15 ten büyük 45 ten küçük sayıları toplar.
icerha' Alıntı:
=ÇOKEĞERSAY(A1:A6;">15";A1:A6;"<45")
ile de sayısını buluabilirsin.
kesinlikle bu

Öncelikle cevap için teşekkür ederim hocam, peki a sütünunda birim fiyatlar yazılı,b sütununda satış adetleri ben birim fiyatlara belirli bir aralık vererek o aralıktaki ürünlerin toplam satış adedini bulmak istediğimde formül nasıl olmalı?

systran' Alıntı:
veri filtreleme işini görmez mi?
filtreleme ile beraber alt toplam kullanınca olur herhalde

Bu çözümde iş görüyor hocam sadece çıkan toplamları o günün tarihi ile ayrı bir bir tabloda kaydetmek gerekiyor.

=ÇOKETOPLA(B1:B6;A1:A6;">15";A1:A6;"<45")

A1 ve A6 aralığında 15 ten büyük 45 ten küçük sayılar için aynı satırdaki B1..B6 aralığını toplar.

Geri