excel de bir kaç formulluk iş-ama ben çözemedim

Kodla Büyü

mysybl

Aktif Üye
arkadaşlar okulumuzda bir proje var öğrenciler evlerindeki kitapları -kitap adı,yazarı ve türü ile- yazıp getiriyorlar.
bende bunları excel de biriktiriyorum. ama istediğim şu ben bunları excelde sayfa 1 de listelerken, sayfa 2 de bunların formullenmiş hali listelensin istiyorum. yani sayfa 2'de okula gelen toplam kitap sayısı drama türündeki kitap sayısı x yazarının şu kadar kitabı geldi gibi bilgiler olacak. bunun yanında aynı kitaplar varsa yani mesela kaşağı^dan 20 tane geldi ise onu bir kez yazıp yanına 20 adet diye belirtecek. toplam kitap sayısı şu tüden şu kadar kitap geldi EĞERSAY ile yaptım gibi ancak gruplayıp göstemeyi becermedim.fikri olan yardımcı olacak olan olursa sevinirim.

Sayfanda From Elemanları kullanırsan bu işi çözebilirsin. Ancak onları kullanırken de visual basic bilmen gerekecek

evet anladım sadece excel le olmuyor vb de en son üniv de kaldı bi çalıştırayım saksıcımı

excelle olur ama accesste daha kolay olur. üzerinde çalıştığın excel dosyasını bana gönderirsen yardımcı olmaya çalışırım

hocam göndereyim yalnız deneme aşamasında olduğundan öle karalama bi dosya. hatta az önce farkettim ki katap türlerini sayarken de yanlış mantık yürütmüşüm.

hocam ekteki dosyaya bi göz at. anladığım kadarıyla yaptım. bi kaç formulluk demişsin ama nedense ben bi kaç formulde yapamadım. :)

Ekli dosyalar

• Kitap1.rar
    47.2 KB · Görüntüleme: 62
hocam çok teşekkür ediyorum emeğiniz ve ilginiz için. ben ciddi manada vb i unutmuşum, dosyaya bakınca onu gördüm. emek vermişsiin bi kaç formül kadar :) :oops: . peki ben bi soru daha sorabilire miyim biz bunu iki farklı sayfada nasıl göstericez yani (gönderdiğim 2. dosyada olduğu gibi kitaplar bi sayfa içinde hesaplamalar diğer sayfada) bişey daha yaptığuınız çalışşmada türleri de ortaklaştırıyor ama ben listeleme yaparken kitapadı farklı ise kitabın yazarını ve türünü de yazsın istiyorum o zaman sanırım listelemeyi farklı yapmam gerekiyorum sorum da 2 oldu.

Ekli dosyalar

• Desktop.rar
    48.3 KB · Görüntüleme: 32
Geri