Excel de checbox kullanımı nasıl yapılır????

Kodla Büyü

hlyzkn

Aktif Üye
Arkadaşlar umarım konuyu doğru yere açmışımdır . Sorum şu müdürüm benden excel bir tablo istiyor bu tabloyu tüm okullara göndereceğiz herkes kendisiyle ilgili olan kısmı işaretleyecek ve aynı zamanda diğer okulların işaretlediklerini de görecek ben bunu nasıl yapabilirim yardım edin lütfen

google drive form-excel belgesi oluşturun paylaşım verin paylaşım izinlerinde herkes düzenleyebilir yetki verirseniz olur

Kendi işaretlediklerini görme kısmını anladım da diğer okulların işaretlediklerini görme kısmı nedir? Yani her okul sizin gönderdiğiniz dosyada işaretleme yapacak, ardından bu dosyayı size yollayacak, siz de bunları bir dosyada birleştirip, okullara geri yollayacaksınız. Yoksa internet üzerinden okulların işaretledikleri bilgileri birbirine mi göndermesini sağlayacaksınız.
Açıkçası ne istediğinizi pek anlamadım.

Checkbox eklemek istiyorsanız, office 2010'da araç düğmelerinin birinin üzerine sağ tıklayıp, Şeridi özelleştir deyin. Ardından sağ taraftaki listeden Geliştirici seçeneğini seçili hale getirin. Böylece Geliştirici sekmesini eklemiş olursunuz. Sekmeyi açıp, Ekle diyerek istediğiniz form elemanını ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz checkbox'lara sağ tıklayıp, Denetim öğesini biçimlendir deyip, onay verildiğinde hangi hücreye yazacağını ayarlayın.

Hocam başka okulların görmesi durumu şu diyelim ki a okulu b okulundan önce doldurdu b okulu a okulunun doldurduğunu görecekmiş müdürümün garip istekleri peki ben checkbox yaptıktan sonra bütün okulların bilgilerin bir sayfada toplanmasını nasıl sağlarım cevaplar için teşekkür ederim

qwerty hocam yardımınız için teşekkür ederim ancak müdürüm gmailde istemiyor daha doğrusu gmailde yapsam bile onun istediği excel gibi bir tablo olacak biz bilgileri giricez okullara gönderdiğimizde onlar istedikleri tarih kısmını işaretleyecekmiş hem de diğer okulların işaretlediklerini de yani g maildeki e tabloyu görecek .Akşam istediğim formatı yüklersem bana ne demek istediğimi daha iyi anlatırım

Arkadaşlar excel dosyasını yüklemeye çalışıyorum ama yüklemeyle alakalı bir kısım göremiyorum nereden yükleyecez.

Sayfanın en altındaki Cevap Yaz düğmesine tıklayıpn gelen pencerede dosya ekleme bölümünden excel dosyanızı önce sıkıştırarak ekleyebilirsiniz.

müdürün gmail istemiyorsa hotmail/skydrive kullan,müdürün hotmail ile skydrive(web te) te anketi hazırla, müdürün bilgisayara skydrive kur, böylelikle anketin sonucunu masaüstünde direk en son halini açar. sen de müdürün bilgisayarında bir kez masaüstü sürümünden excelde istediğin değişiklikleri yaparsın(formüller, biçimlendirmeler, yazıcıya uydurma vs..).
diğerlerine ister masaüstü exceli(+onlardan bilgisayarlarına skydrive kurmalarını isteyerek), istersen web excel den istediğin paylaşımı verirsin.

skydrive google drive dan bu yönü daha iyi aslında.
ben yürüş, koşu verilerim için excel belgesi oluşturup skydrive attım hem telden, hem bilgisayardan belgenin en sürümünü açıkyorum, çok iyi oluyor. senin burda yapacağın skydrive anketin sonucu için oluşturduğu exceli bicim yönünden değiştirmek

hocam gözden kaçırdığım birşey var meb hattında skydrive yasaklı :verymad: . bir üstte yazdığım bilgisayara skydrive kurdurma işlemi hiç bir işe yaramaz

Yakuphan hocam cvp yazdığınız için teşekkür ederim qwerty hocam yardımın için teşekkür ederim skydrive indirip deneyeceğim eğer bi sıkıntı yaşarsan umarım yine bana yardımcı olursunuz

Arkadaşlar az önce ekleyememişim ne olur yardım edin kolay birşeyse eğer yapamamak beni üzecek eğer beni aşıyorsa en azından aşıyor derim

Ekli dosyalar

• Anket.rar
    12.9 KB · Görüntüleme: 45
hlyzkn' Alıntı:
Arkadaşlar az önce ekleyememişim ne olur yardım edin kolay birşeyse eğer yapamamak beni üzecek eğer beni aşıyorsa en azından aşıyor derim
hocam sen bunu ekders çizelgesi olarak mı kullanacaksın. ekders ise checkboxla uğraşma. skydrive/google drive excel formüllü yap gitsin.
ekders çizelgesi olacaksa pm den mail adres yaz sana yapılmışını paylaşım vereyim
ekders çizelgesi değilse de checkbox kullanma, checkbox kullanınca makro özelliği devreye giriyor. google drive yada skydrive makroyu desteklemez
Evet E Hayır H Doğru D Yanlış Y kullan

Geri