Excel de farklı veriler için aynı grafik oluşturma

Kodla Büyü

RaHaB

Aktif Üye
Merhaba,

Okul sütü öğrenci değerlendirme formu adı altında her öğrencinin boy ve kilosu ile ilgili grafik oluşturuyoruz. Tablo oluşturup her öğrenci için veriler girdim, fakat bu grafik işi baya sıkıntılı oldu, her öğrenci için ayrı ayrı grafik oluşturmak baya yorucu, hazırladığım bi grafiği diğerlerine de kolayca uygulayabileceğim bi yöntem var mı acaba ?

Yardımlarınız için şimdidden teşekkürler.

Nasıl bir tablo oluşturdunuz? Grafik verileri ne şekilde alacak? Her öğrenci için ayrı bir sayfa mı oluşturdunuz?
Eğer sakıncası yoksa yaptığınız çalışmayı eklerseniz daha fazla yardımcı olabiliriz. İsterseniz öğrenci bilgilerini değiştirip, öyle paylaşın.
Eğer her öğrenci için ayrı bir grafik yapıp, yazdıracaksanız, benim tavsiyem;
Bir sayfaya bütün öğrencilerin bilgilerini tablo şeklinde oluşturun.
İkinci sayfada Düşeyara formülünü kullanarak, öğrenci numarasına ya da sıra numarasına göre öğrenci bilgilerini çekin. Çektiğiniz bilgiler için grafiği oluşturun. Bilgiler değiştikçe grafik de değişeceği için iki sayfa kullanarak bu işi halledebilirsiniz. Ancak yapmak istediğiniz tam olarak nedir anlamadığımdan bu yöntem işinize yarar mı bilmiyorum.

Tam da değidiniz gibi yaptım aslında, bütün öğrenci verilerini girdiğim bir tablo oluşturdum ve diğer sayfada da öğrenci grafiklerini oluşturmak istiyorum. Tek bir şubeninki yer alırıyor ekte. Yardımcı olursanız gerçekten minnettar olurum.

Ekli dosyalar

• okul_sut.rar
    15 KB · Görüntüleme: 116
...
baskı önizleme ayarı grafik hatası varmış

Ekli dosyalar

• okul_sut.rar
    16.8 KB · Görüntüleme: 138
Hoca BÜYÜKSÜN, çok çok çok teşekkür ederim :++:

Nasıl yaptığınızı bilmesemde bununla ilgili hummalı bir araştırma içerisindeyim... sanırım makrolar konusunda öğrenmem gereken çok şey var...

Estağfurullah
merak ettiğin bir bölüm olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Arada böyle excelle uğraşınca körelmiyorum...

Yav arkadaş, sınıf öğretmenlerinin hiçbiri bu işle uğraşmıyor.Bakanlık yada il/ilçe mem emrimi var?

RaHaB' Alıntı:
Tam da değidiniz gibi yaptım aslında, bütün öğrenci verilerini girdiğim bir tablo oluşturdum ve diğer sayfada da öğrenci grafiklerini oluşturmak istiyorum. Tek bir şubeninki yer alırıyor ekte. Yardımcı olursanız gerçekten minnettar olurum.
Seçilen öğrenciye ait grafiği oluşturan düzenlemeyi ekte yolluyorum. tablonun altına eklediğim bölümü kullanarak yeni sayfada öğrenci grafiği oluyor. İnşalllah işinize yarar. Kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• yeni.rar
    16 KB · Görüntüleme: 130
@intel4004 ve @nisay hocalarım güzel olmuş :) Bende öğrenmek için indirdim, teşekkürler...

Geri