EXCEL de uzman yardımı

Kodla Büyü

herzemsah

Site Gezgini
Merhaba
Orbimden deneme sonuçlarını csv uzantılı olarak alıyorum. Sonuçları öğrencilere sms olarak atmak için Excelde kodla her satırdaki değerleri birleştiriyom. Fakat bu birleştirmeyi yaptığımda öğrencinin netleri arasındaki virgül kayboluyor. örnegin neti 25,500 satırdaki diğer değerlerle birleştirdiğimde 25500 oluyor bunu nasıl engelleyebilirim ve sondaki sıfırlardan kurtulabilirim. Örnek dosya ektedir.

Ekli dosyalar

• deneme.rar
    493 bayt · Görüntüleme: 37
=BİRLEŞTİR(A2;" ";B2;" ";C2;" ";D2;" ";E2;" ";F2;" ";G2)
şu formülle yapınca sıkıntı olmadı hocam. bir dene istersen

Bu şekilde işini görür hocam

Kodu :
=A2&"=="&" "&C1&":"&C2&" "&E1&":"&E2&" "&G1&":"&G2&" "&I1&":"&I2&" "&K1&":"&K2&" "&M1&":"&M2&" "&O1&":"&O2&" "&Q1&":"&Q2&" "&S1&":"&S2&" "&U1&":"&U2&" "&W1&":"&W2&" "&Y1&":"&Y2

Ekli dosyalar

• ek1.PNG
    ek1.PNG
    20.2 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Hocam birleştirmeyi zaten yapabiliyorum ama birleştirirken sadece netlerdeki virgül ortadan kalkıyor.
ilk hali ayrı stunlarda: türkçe doğru= 15 türkçe yanlış= 2 türkçe net= 14,500 iken
birleştirdikten sonraki son hali aynı stunda: türkçe doğru= 15 türkçe yanlış= 2 türkçe net= 14500
sorun tam olarak bu. bu da csv den kaynaklanıyor.

Bu şekilde işini görür hocam

Kodu :
=A2&"=="&" "&C1&":"&C2&" "&E1&":"&E2&" "&G1&":"&G2&" "&I1&":"&I2&" "&K1&":"&K2&" "&M1&":"&M2&" "&O1&":"&O2&" "&Q1&":"&Q2&" "&S1&":"&S2&" "&U1&":"&U2&" "&W1&":"&W2&" "&Y1&":"&Y2
hocam aynı kodalrı bende yazıyorum normal bir excel dosyasında problem yok. ama orbimden aldığım csv dosyalarında birleştirme yaparken aradaki virgül kayboluyor. örnek dosyayı paylaşmıştım

Hocam şöyle birşey yapabilirsiniz. Csv dosyasını notepad ile açıp bul değiştirden virgüllerin hepsini @ işaretiyle değiştirip Excele aktardıktan sonra aynı şekilde virgülle geri değiştirebilirsiniz.

hocam bende bir sıkıntı yok virgül gözüküyor. bence denetim masası/bölge/ek ayarlar kısmına bir bakın .

Ekli dosyalar

• deneme.rar
    534 bayt · Görüntüleme: 8
Geri