excel formül yardımı

Kodla Büyü

amedyan

Üye
Ekteki excel dosyasında Liste Çalışma sayfasından pesonel ismi seçilince personele ait bilgiler bu sayfaya ve izin belgesi adlı sayfaya otomatik olarak aktarılıyor. Bu işlem nasıl yapılıyor, bir tıklamayla farklı hücrelerdeki bilgiler başka hücrelere nasıl aktarılıyor formüllemi yoksa VBA da mı yapılmış ? yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• zin Belgesi.rar
    11.7 KB · Görüntüleme: 46
Formüllerle yapılmış ancak koruma altına alındığından kullanılan formülleri görülemiyor. Korumayı kaldırmak için de şifre lazım ya da şifre çözücü program gerekiyor. Ancak kullanılan yöntem çok ilkel. Aynı işlem Düşeyara ile rahatlıkla yapılabilir.

sayfaya liste kutusu(listbox) eklemişler sonra bu liste kutusuna sağ tıklayıp denetimi biçimlendir demişler sonra denetim sekmasi sonra girdi aralığına personel sayfasının ilk sütunundaki kişileri eklemişler daha sonra hücre bağlantısnı bir hücreye vermişler daha sonra liste sayfasındaki personel ile ilgili hücrelerde de indis kullanmışlar ben bu şekilde yorumluyorum farklı da olabilir faydalı olabilir

Ekli dosyalar

• Kitap1.rar
    6.9 KB · Görüntüleme: 31
hocam vba da olabilir, düşey ara komutuyla da. çok zor bir işlem değil. sizin yapmak istediğiniz nedir?

adeministrator' Alıntı:
hocam vba da olabilir, düşey ara komutuyla da. çok zor bir işlem değil. sizin yapmak istediğiniz nedir?

Okuldaki personelin izin işlemlerinde her seferinde bilgileri tekrar yazmamak için kullanacaktım fakat bizim kaymakam belgedeki izin formatını kabul etmiyor safya koruması olduğu için değişiklik yapılmıyor, yapılması kolaysa kendim uğraşayım demiştim. Excell de fazla iyi değilim standart formülleri biliyorum. Kısacası, bir sayfadaki presonel bilgilerini izin formuna dosyadaki gibi aktarmak istiyorum. Bunu hangi formülleri kullanarak yapabilirim.

amedyan' Alıntı:
adeministrator' Alıntı:

Okuldaki personelin izin işlemlerinde her seferinde bilgileri tekrar yazmamak için kullanacaktım fakat bizim kaymakam belgedeki izin formatını kabul etmiyor safya koruması olduğu için değişiklik yapılmıyor, yapılması kolaysa kendim uğraşayım demiştim. Excell de fazla iyi değilim standart formülleri biliyorum. Kısacası, bir sayfadaki presonel bilgilerini izin formuna dosyadaki gibi aktarmak istiyorum. Bunu hangi formülleri kullanarak yapabilirim.

hocam makro falan yok, çok rahatlıkla değiştirebilirsiniz. korumasız olanını ekledim.

Ekli dosyalar

• zin Belgesi.zip
    19.5 KB · Görüntüleme: 37
Geri