Excel Hücre içeriğini formüle almak

Kodla Büyü

serkanholep

Seçkin Üye
Seçkin Üye
çok basit gibi duruyor ama ya benim kafam durdu ya da acayip bi yolu var

yapmak istediğim şu

4-a,4-b diye giden sayfa isimleri ve içinde sınıf listeleri olan bir dosyam var

boş bir sayfada b2 hücresine 4-a yazıldığında o sayfadaki liste güncellensin istiyorum

=$b$2!d5 gibi birşey yazdığımda b2 ye yazmış olduğum 4-a sayfasına gidip listedeki 1. kişiyi getirmesi gerekiyor

yapabilirmiyim bakayım ama meseleyi anlamadım daha doğrusu benim anladığım şekliyle mantıksız geldi. örnek dosya lazım

ekteki dosyada agirlik.grafik (2) sayfasında b2 ye yazılan sınıfa göre liste gelsin istiyorum

Ekli dosyalar

• Kitap1.rar
    105.2 KB · Görüntüleme: 70
4-A ve 4-B yi yaptım gerisini sen yap.

Ekli dosyalar

• Kitap11.rar
    106.4 KB · Görüntüleme: 77
tabi iç içe 15 tane eğer yazarsan olur hocam :) Eğerleri birleştirmek için & kullanman lazım malum 7 den fazla yapmaz ama sanki en başta anlatmaya çalıştığın gibi basit bi yolu olmalı gibi ama ben bulamadım bulan varsa da paylaşırsa sevinirim.

serkanholep' Alıntı:

yapmak istediğim şu

boş bir sayfada b2 hücresine 4-a yazıldığında o sayfadaki liste güncellensin istiyorum

=$b$2!d5 gibi birşey yazdığımda b2 ye yazmış olduğum 4-a sayfasına gidip listedeki 1. kişiyi getirmesi gerekiyor

Birkaç hafta önce hazırlamıştım tam aradığınız dosyayı.Yatay ve Dikey olarak 2 farklı listeyi maximum 45 öğrenci olacak şekilde alabiliyorsunuz. Öğrenci isimlerini değiştirip güle güle kullanın.

Ekli dosyalar

• sinif listeleri.rar
    33.7 KB · Görüntüleme: 106
@biltek99
Hocam bu çalışmanızı inceledim.
Anladığım kadarıyla 1a...8c ye kadar olan sayfalar normal şekilde hazırlanmış. buraya kadar tamam.
YATAY ve DİKEY isimli sayfaları nasıl hazırladığınızı anlatırmısınız.

Ayrıca bir öneride bulunmak isterim: Yatay ve dikey sayfalarını tek bir ana sayfada birleştirmen ve sınıf seçimini ve yatay dikey seçimini aşağı açılır liste şeklinde yapman daha güzel olur diye düşünüyorum.

biltek99' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:

yapmak istediğim şu

Birkaç hafta önce hazırlamıştım tam aradığınız dosyayı.Yatay ve Dikey olarak 2 farklı listeyi maximum 45 öğrenci olacak şekilde alabiliyorsunuz. Öğrenci isimlerini değiştirip güle güle kullanın.

teşekkürler

kolay olmalı diyordum kendi kendime

gerçekten kısa ve basitmiş ama internette aradım taradım bulamadım

ya da aramayı bilemedim

Geri