excel içerisinde sıfır bulunan sütunu silme

Kodla Büyü

uragan06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
içerisinde sıfır değeri bulunan hücrelerin olduğu sütunları nasıl silebilirim.Acaba bu işi yapan kod veya makro varmıdır?

excel belgesine filtre uyguladığımda içeriği sıfır olan sütunları gizlemek içişn bir kod veya makro arıyorum.Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.
örnek excel belgesine de bakarsanız sevinirim...

Ekli dosyalar

• Kitap1.rar
    8 KB · Görüntüleme: 32
Çalışma sayfasındaki tüm sıfır değerleri görüntüleme veya gizleme

Dosya> Seçenekler > Gelişmiş'i tıklatın.

Bu çalışma sayfasının seçeneklerini göster altında bir çalışma sayfası seçip aşağıdakilerden birini yapın:

Hücrelerde sıfır (0) değerlerini görüntülemek için Değeri sıfır olan hücrelerde sıfır göster onay kutusunu işaretleyin.

Sıfır (0) değerlerini boş hücreler olarak görüntülemek için Değeri sıfır olan hücrelerde sıfır göster onay kutusunun işaretini kaldırın.

Seçilen hücrelerdeki sıfır değerlerini gizleme

Bir sayı biçimi kullanarak seçili hücrelerde sıfır değerlerini gizlemek için bu adımları uygulayın. Gizli değerler sadece formül çubuğunda görünür, yazdırılmaz. Bu hücrelerden birindeki değer, sıfır olmayan bir değerle değiştirilirse, değer hücrede görüntülenir ve değerin biçimi genel sayı biçimine benzer olur.

Gizlemek istediğiniz sıfır (0) değerleri içeren hücreleri seçin.

Giriş sekmesinde, Biçim > Hücreleri Biçimlendir'i tıklatın.

Giriş sekmesinde Hücreleri Biçimlendir

Sayı > Özel’e tıklayın.

Tür kutusuna 0;;;@ yazın ve Tamam'a tıklayın.

Gizli değerleri görüntülemek için:

Gizli sıfırlar içeren hücreleri seçin.

Giriş sekmesinde, Biçim > Hücreleri Biçimlendir'i tıklatın.

Varsayılan sayı biçimini uygulamak için Sayı > Genel’e tıklayın ve sonra da Tamam’a tıklayın.

filtre kısmında sayı filitreleri oradan da eşit değildir seçeneğine 0 yazdığımız zaman gizliyor. ya da ben soruyu tam anlamadım :)

Geri