Excel ile ilgili bir sorunumuz

Kodla Büyü

saycan

Site Gezgini
Arkadaşlar müdür yardımcısı bir şey istedi benden bugun. tam olarak nasıl yapacağımı bilemedim. sorun şu.
İdare her öğretmene görevlerini tebliği eden bir yazı çıkaracak. Bunun için mudur yardımcımız excelde öğretmen isimlerini ve karşılarınada o öğretmene ait gorevleri yazmış.

Yazılan listeden öğretmen adları ve görevleri hazırlanan bir görev tebliği şablonuna aktarılacak, çıktısı alınıp her öğretmene tebliğ edilecek.

Önce worddeki adres mektup birleştirme ile kolayca yaparım diye düşündüm bunu ama oyle olmadı. Çünkü öğretmenin adını ve yıne o ogretmene ait sadece 1. gorevı alıyor oyle yaparsam.

örnek excel dosyası ektedir... teşekkür ederim...

Ekli dosyalar

• gorevleriniz.rar
    4.2 KB · Görüntüleme: 52
Hocam excel makroları kullanarak yapmanız gerekir...Kodlama zaman alacaktır..
Buna benzer birçok şey yaptım...Ama sizin örnek 38 öğretmen için kod yazmak bence zaman kaybı...Elle yapsanız daha pratik olur....

Hocam rehberlik etkinlikleri için benzer bir örnek yapmıştım. Öğrenci isimlerini liste kutusuna alıyor ve öğrenci ismine tıkladığınızda formu oyomatik oluşturuyor. Yazdır butonu ile sayfayı yazdırıyor. Üzerinde biraz çalışarak istediğiniz gibi bir çalışma yapabilirsiniz

Ekli dosyalar

• rehberlik.rar
    19 KB · Görüntüleme: 40
hocam gönderdiğim dosya umarım işini görür. Veri doğrulama ile tasarlanmıştır.

Ekli dosyalar

• benim_ornek.rar
    5.8 KB · Görüntüleme: 40
Geri