excel sütun toplama yapmıyor

Kodla Büyü

dokmeefrail

Süper Üye
Süper Üye
normal hücrelere yazdığımda topluyor fakat müdür yardımcımızın internetten kopyala yapıştır yaptığı bir tablodaki değerleri toplamıyor resim olarak mı alıyor dedim değil. hücreyi tl olarak biçimledim sayı olarak biçimledim olmadı.ne yapmam lazım

Ekli dosyalar

• Kopya SGK739370.rar
    36.6 KB · Görüntüleme: 478
sorunu anladım ama nasıl çözeceğimi bulamadım. internetten kopyaladığımız tabloyu nesne olarak görüyor hücreleri normal bir hücreymiş gibi yapıştırıyor değiştirebiliyoruz ama hesaplama yaptıramıyoruz cvs ye çevirip tekrar okutmayı denedim hücredeki satırları tek bir hücreye yapıştırdı. çözüm nedir?

İçeriğini görmemizde sakınca yoksa, belgeyi buraya yükleyip sorduğunuzda daha fazla arkadaşımız inceleyip yardımcı olabilir.

İlginç bir durum, farklı sayı seçeneklerini denedim, kopyalanan verilerin hiçbirini işleme katmadı.

Office 2007 ve 2010 için
Veri Menüsü içerisinde Web den Dış Veri Al a girip
değerleri kopyaladığınız taboyu seçerek oradaki verileri aktarmayı deneyebilirsiniz.

hücrelerin içinde rakamların iki yanında boş karakterler varmış sildim tamamdır.

Ekli dosyalar

• Kopya SGK739370.rar
    40.3 KB · Görüntüleme: 518
dokmeefrail' Alıntı:
hocam bu boşlukları pratik olarak kaldırmanın bir yolu var mı?
evet
1.sayı olan bir hücreyi tıkla
2.formul satırında yazan rakamın solundaki boşluğu seç ve kopyala
3 Ctrl+H bas
4. çıkan pencereye aranan bölümüne tıkla ve kopyaladığın boşluğu yapıştır.
5Tümünü değiştir tıkla
işlem tamam
teşekkür edrsin herhalde artık!

Allah razı olsun ben bul değiştiri denemiştim ama bu yöntemle değil şimdi işe yaradı

ARKADAŞLAR MERHABALAR EXCEL DOSYANIZ OTOMATİK TOPLAMA YAPMIYOR MU? BUNUN ÇÖZÜMÜ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR. HAYIRLI OLSUN :++: :++:

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    61.5 KB · Görüntüleme: 15,176
  • 2.JPG
    2.JPG
    91.2 KB · Görüntüleme: 15,085
  • 3.JPG
    3.JPG
    95.7 KB · Görüntüleme: 15,102
  • 4.JPG
    4.JPG