Excel satır aralığı?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar excelde bir hücre içerisinde 2 satır yazı var bu 2 satırın aralığını nasıl değiştirebilirim?

Ben şu şekilde yapıyorum. Hücre dikey hizalamasını 2 yana yasla diyorum. Sonra satırın arasını isteğime göre genişletiyorum. Satır aralığı olarak bir yöntem varmı bilmiyorum.

valla hocam okuldan bir hoca sordu yoksa bende satır sütun genişliği ile yaparımda bilmiyorumda demek istemedim varmı yöntemi onuda bilmiyorum kendi bilgisayarım satır aralığı koymuyor onun ki 1,5 aralık bırakıyor

Excel de böyle bir özellik yok ya da ben daha karşılaşmadım:)Böyle bir şey isteme sebebiniz nedir?Aralığını açacaksan farklı hücrelere yazabilirsin.

Aynı hücreye 2 satır yazı yazmak yerine, 2 hücreye birer satır yazarak ve sonrasında da satır yüksekliğini ya da hücre içi hizalamaları değiştirerek yapılabilir.

sorunu yanlış anlamadıysam eğer, ben satırlar arasına boşluk koyuyorum ancak farklı aralıklarla ilgili bir şey duymadım hiç.

evet hocam tek hüzrede 2 satır yazı var bunların satır aralılarını nasıl değiştirebilirim. worddeki gibi paragraf>satır aralığı ile yaptığımız işlem

Geri