Excel Veri Eşleştirme

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar, okulda 600'e yakın 8. sınıf kayıtlı bunların neredeyse yarısı kursa kayıt yaptılar. E-kursta kayıt yaptıran öğrencileri not ortalamasına göre sınıf oluşturmak istiyor idare. Ekteki dosyada A sütünunda okula kayıtlı öğrenciler olacak, C sütünunda ise kursa kayıtlı öğrenciler.( B sütünunda ise öğrencilerin 7. sınıf not ortalamaları var) C sütünundaki öğrenci isimleri ile A sütunundaki öğrenci isimlerini eşleştirme yapabilir miyim? Bazı satırdaki öğrenciler kayıt yaptırmamış sonuçta( A ve B sütünundaki sıralamalar bozulmadan) Yardım için teşekkürler

Ekli dosyalar

• ORTALAMA.rar
    3.4 KB · Görüntüleme: 24
  • okul-ortalama.PNG
    okul-ortalama.PNG
    12.2 KB · Görüntüleme: 22
Ne yapmak istediğinizi tam anlamadım ama dosyayı bir inceleyin

Ekli dosyalar

• ORTALAMA.rar
    6.4 KB · Görüntüleme: 14
Hocam burada sorulması gereken soru her sınıfta kaç öğrenci olacak

Hocam her iki sütunu üst ten seçip koşullu biçimlendirme/hücreleri vurgula/yinelenen değer derseniz iki listede birden ismi yazılı olanları farklı renkle vurgular. Renge göre sırala/filtrele diyerek sonuca ulaşabilirsiniz. Aynı durumu bu yöntemle hallettim.

Dosyayı inceleyiniz.
Hocam teşekkür ederim, istediğimi tam anlatamadım başka bir türlü istemiştim. Ama yaptığınız yöntemde işimi fazlasıyla görecek. :)
Hocam her iki sütunu üst ten seçip koşullu biçimlendirme/hücreleri vurgula/yinelenen değer derseniz iki listede birden ismi yazılı olanları farklı renkle vurgular. Renge göre sırala/filtrele diyerek sonuca ulaşabilirsiniz. Aynı durumu bu yöntemle hallettim.
Hocam, yöntem için teşekkür ederim. Bu şekilde çözmek aklıma gelmemişti :)

Geri