excel yardım

Kodla Büyü

mystreous

Süper Üye
Süper Üye
Düğmeye bastığında her öğrenci için bir sayfa oluşturup, ya da direk yazıcıdan çıkarmak istiyoruz.
Düğmeyi yaptım ama listedeki bir öğrenciyi yapabiliyorum. Diğer öğrencileri de nasıl yapabiliriz.
Makrodan anlayan arkadaşlar bir el atsın lütfen
Teşekkürler..

Re: excel makro oluşturma yardım

Hocam yaptığınızı anlayamadım.
Çıktı Al butonuna bastığım zaman nereyi yazacak? Yukarıya yazdığınız tek öğrenciyi yazıyor. Listedeki tüm öğrencilere aynı sistemi nasıl uygularız. Yaz dediğin zaman listedeki tüm öğrencileri yazsın istiyorum.

Hocam öğrenci seç hücresinin yanındaki hücreye tıklarsanız tüm öğrencilerinizin olduğu bir liste çıkacak. Listeden hangi öğrenciyi seçerseniz kuponlarda o öğrenci ismi yazar, çıktı al butonuna basarsanız o öğrenciye ait kuponları yazıcıya göndermiş olursunuz.

Hocam bahsettiğiniz hücre I2 hücresinde liste çıkmıyor. Tek bir hamlede listedeki tüm öğrencileri yazabilse de olur. Hatta daha iyi olur :)

Hocam I2 ye tıkladığınızda hücrenin sağ tarafında ok işareti belirmesi lazım, sizde çıkmıyor mu?
https://yadi.sk/i/jtPiVU1Um73f8

Ekli dosyalar

• 2015-12-09 15-27-39 Ekran görüntüsü.png
    2015-12-09 15-27-39 Ekran görüntüsü.png
    136.3 KB · Görüntüleme: 625

Teşekkür ederim hocam. Açılır liste nedense çıkmadı bende. Ama açılır listeyi yaptım. Daha iyisini yapana kadar en iyisi bu. Teşekkürler, emeğinize sağlık.

Ben teşekkür ederim hocam. Belki excel sürümlerimizin farklılığından kaynaklanıyordur, ben 2013 kullanıyorum. Vakit bulabilirsem istediğiniz gibi de yapabiliriz. Kolay gelsin.

Merhaba hocam,
Buyrun : https://yadi.sk/i/JwiDuW1hm7qNN öğrenci listesinden seçtiğiniz aralıklardaki öğrencilerin kuponlarını direkt yazıcıya gönderen program. Listedeki tüm öğrencileri yazıcıya gönderip yazıcı tıkanmasın diye aralık seçimi koydum.
Koddaki ikinci msgbox satırının önündeki kesme işaretini kaldırırsanız o anda yazıcıya hangi öğrencinin gönderildiğini görebilirsiniz ancak her defasında kutuya onay vermeniz biraz can sıkıcı olabilir diye o satırı işletmedim.
Kolay gelsin.

Hocam yeni gördüm cevabınızı.
Harikasınız. Tam istediğim gibi olmuş. Çok teşekkür ederim.

Geri