Excel Yardım Lütfen

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar, ekteki dosyada her ayın giderleri özet sayfasında ilgili ayda çubuklarla gösterilmiş. Ben ise her ay sadece giderlerin toplamının çubukla özet sayfasında ilgili ayda görülmesini istiyorum. Nasıl yapabilirim, yardımcı olabilecek var mı? Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Gider eğilimleri bütçesi1.rar
    50.4 KB · Görüntüleme: 32
İstediğin böyle bir şey mi?

Ekli dosyalar

• Gider eğilimleri bütçesi2.rar
    50.6 KB · Görüntüleme: 17
İstediğin böyle bir şey mi?
Hocam yardımınız için çok teşekkür ederim, yapmak istediğim tam olarak ÖZET sayfasında her ayın giderleri var mesela OCAK ayının giderlerinin toplamı 861,00, ben bu toplam değeri ÖZET sayfasında tek bir çubukla göstermek istiyorum, sizin yaptığınız doğru ama soldaki EKSEN SINIRLARI 0-1000 arasında bizim toplam değerimiz 861,00 olmasına rağmen 200'ün altında gösteriyor değeri, yani aynı değil, ben eksen sınırlarında da toplam değerin aynı olmasını istiyorum. Yapabilir misiniz hocam? Teşekkür ederim

Veri değerlerini yeniden seçerseniz dediğiniz gibi olur.

Ekli dosyalar

• Gider eğilimleri bütçesi1 - Kopya.rar
    50.6 KB · Görüntüleme: 17
Veri değerlerini yeniden seçerseniz dediğiniz gibi olur.
Evet hocam çok sağolun, son bir şey rica edebilir miyim? Yeni aylar ekleyebilir miyiz, nasıl yapabilirim? Ben bunu öğrencilerin ödevlerini takip etmek için kullanacağım hiç yapmayanların çubuğu az olacak yapanların çok böylece kimin yapıp yapmadığını daha rahat takip edebileceğim.

Hocam grafiğin üstüne gel veriyi seç (yeni eklediğin ayların olduğu bölümü de seç) excell gerisini halleder. Kolay gelsin

Hocam grafiğin üstüne gel veriyi seç (yeni eklediğin ayların olduğu bölümü de seç) excell gerisini halleder. Kolay gelsin
Hocam dediğiniz gibi yeni ayı ekleyip grafikten de eklediğim veriyi seçince grafikler bozuluyor ve yeni eklediğim ayın çubuğu grafikte görülmüyor. Çok uğraştırdım sizi ama sadece bu kaldı :(

Sadece yeni aylar ekleme kaldı, yeni bir ay eklediğim zaman grafik bozuluyor, çubukların yerleri kayıyor, yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Yeni ay ekleme derken neyi kastettin hocam?
Hocam 12 ay var şablonda, benim bunu kullanma amacım öğrenci çalışmalarını takip etmek yapanların özet grafiğinde çubuklarının puanları yüksek olacak, yapmayanların az puanları olacak, ocaktan aralığa kadar çalışma sayfaları var ya hocam, ben aralıktan sonra da yeni çalışma sayfaları eklemek ve bu eklediğim sayfalarında ÖZET çalışma sayfasında da grafikle gösterilmesini istiyorum. Ben eklediğim zaman özette görünmüyor ve diğer ayların çubuklarının yerleri kayıyor. Umarım anlatabilmişimdir, eğer yardımcı olursanız çok memnun olurum, çok sağolun hocam ilginiz için.

Öğrenciler için kullanacaksanız 01 Eylül-31 Haziran yani 10 ay yeterli olacaktır. Öğrenci çalışmalarını takip kısmında biraz daha bilgi verebilseniz iyi olur. Mesela Her ay için bir not mu? Kaç öğrenci var?

Öğrenciler için kullanacaksanız 01 Eylül-31 Haziran yani 10 ay yeterli olacaktır. Öğrenci çalışmalarını takip kısmında biraz daha bilgi verebilseniz iyi olur. Mesela Her ay için bir not mu? Kaç öğrenci var?
Hocam başınızı ağrıttım ama açıklamalar ekledim, yardımcı olursanız çok sevinirim. Tekrar teşekkürler
2017-12-23_165314.jpg

Ekli dosyalar

• Öğrenci Takip Programı.rar
    52.5 KB · Görüntüleme: 10
Bunu bir inceleyin hocam
Hocam istediğimdem çok daha iyi oldu, kullanımını da çok basitleştirmişsiniz, hakkınızı ödeyemem, kusura bakmayın çok uğraştırdım sizi, hakkınızı helal edin, çok güzel oldu hocam. Öğrencilerime verdiğim ödevleri çok daha iyi takip edebileceğim artık.

Rica ederim hocam. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
Hocam son bir ricada bulunabilir miyim? Öğrenci 1'in mesela EXCEL 1 uygulamasının notunu Öğrenci Notları sayfasından değiştirdiğimde, Özet sayfasında da öğrenci 1'in Excel 1 notunun otomatik olarak değişmesi mümkün mü? İlk yolladığım excel sayfasında diğer ayların olduğu sayfadan değiştirince özet sayfasında da değişiyordu.
Takip.jpg

O sekmeyi silmeyi unutmuşum hocam özet sekmesinden değiştirebilirsiniz ya da istediğinizi de yapabilirim. Karar sizin.

Rica ederim hocam
Hocam yine rahatsız ediyorum ama ÖĞRENCİ NOTLARI sayfasına yazacağım öğrenci isimlerinin otomatik olarak ÖZET sayfasındaki isimlere yazmak istiyorum. Siz notları ='Öğrenci Notları'!B3 formülüyle sayfalar arasında veri aktarımı sağlamışsınız. Bu formülü öğrenci isimlerine yazınca ÖZET sayfasında sıfır yazıyor. Sorun nedir acaba nasıl düzeltebilirim?

eğilim yazan sütundaki mini grafiklerde ilk 12 öğrenciyi gösteriyor.
düzeltmek için;
AF4 hücresine sağ tıkla. mini grafikler/grup konumunu ve verilerini düzenle. M9 hücresi AE9 olacak

eğilim yazan sütundaki mini grafiklerde ilk 12 öğrenciyi gösteriyor.
düzeltmek için;
AF4 hücresine sağ tıkla. mini grafikler/grup konumunu ve verilerini düzenle. M9 hücresi AE9 olacak
Hocam ben soramadım artık o kadar soru sordum ki, çok teşekkür ederim, Allah razı olsun sizden.

Geri