Excelde öğrencilerin seçimlerine göre liste oluşturma

Kodla Büyü

click

Aktif Üye
arkadaşlar aşağıda eklediğim resimdeki gibi bir excel çalışmasında öğrencilerin seçtiği derslere göre ders ders öğrencileri gruplayacak bir sitem nasıl yaparız. bir öğrenci birden fazla ders grubunda olabilir ki öyle. (anlatabildim inş)

okullarda açılacak yetiştirme kurslarına öğrenci grupları oluşturuyoruzda

Ekli dosyalar

• kursiyer.JPG
    kursiyer.JPG
    91.7 KB · Görüntüleme: 951
Grupları neye göre oluşturdunuz? Yani bir öğrencinin mesela A grubunda olması için nasıl bir seçim yapmış olması gerekecek?
Bu işi formülle halletmek zor, makro yazmak gerekecek. Yapmak istediğinizi daha açık anlatır ya da örnek bir dosya üzerinde anlatabilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

hocam makroyla falan uğraşma.

süz yapıp her ders için öğrenci listesini kopyala yapıştır yapılabilir.

veya

access'a verileri aktar sorgulama yap. sonra raporlardan kullanırısın ki, access'ın tablo yazdırma özllikleri bile daha iyi.

Söylediğinizden grup oluşturulacak olmasından başka birşey anlamadım. "olabilir ki öyle" derken ne demek istediniz mesela

müdür yardımcımız yapmış listeyi 600 küsür öğrenci ve dilekçe ile kurs almak istediği dersler var örnek resimde olduğu gibi. bende pratik olarak örneğin matematiği kimler seçmiş yada fizik kimler seçmiş. ders bazında ayrı ayrı liste yapmak istiyoruz.

buna benzer seçmeli dersler için yapmıştım hocam. Öncelikle her ders için bir numara belirle sonrada eğer formülünü kullanarak çocuk o dersi seçtiyse ekrana çıkar ordanda filtreleme yaparak dersi seçenleri görüntüleyebilirsin

teşekkürler arkadaşlar ercin98 hocamın dediği gibi filtreleyip kopyalamayla işi çözdüm. basit ama aklımıza gelmedi işte :) .

Geri