excelde bir tablodan diğer tabloya bilgi aktarımı nasıl yap?

Kodla Büyü

pheniks

Site Gezgini
Arkadaşlar okulumuzun memuru yardım istedi. Çalışma sayfası 1den çalışma sayfası 2ye bazı bilgilerin otomatik olrak gelmesini istiyormuş. adı soyadı yazılan kişilerin bilgilerini aynı satıra listelemek istiyormuş. Yalnız alt satıra geçtiğinde de diğer yazdığı ad soyada ait bilgilerin gelmesini ve böylece yeni bir liste oluşturmak istiyormuş. Nasıl yapılcağı hakkında bilgi verebilirmisiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum.

çalışma sayfası2 deki a1 e bu formülü =Sayfa1!A1 yazarsanız sayfa1deki a1 hücre değerini getirir diğerlerinide bu örnekle çoğaltarak yapabilirsiniz ve sayfda 2 deki a1 hücresinin sağ alt köşesinden basılı tutup sürüklediğinizde işlem tamamdır...

Ama hocam o şekilde istemiyor diğer sayfadan sadece istdiği kişinin tc kimliği adres bilgleri nüfus cüzdanı bilgileri felan gelecekmiş yani içinden seçtiği bilgileri getirmek istiyormuş. Özel bir formülü yokmudur?

belki şu sayfa işine yarar hocam sayfa1 veriler üzerine çift tıklaman yeterli

Ekli dosyalar

• deneme.rar
    6.7 KB · Görüntüleme: 651
die4you' Alıntı:
belki şu sayfa işine yarar hocam sayfa1 veriler üzerine çift tıklaman yeterli

deneme.xls inceledim çok güzel olmuş. Hocam benzer bir uygulamada bana lazım. Bu deneme.xls nasıl işlem veya formülazsyon yaptınız. bilgi veririseniz sevinirim.

Geri