Excelde formülü referans olarak verme

Kodla Büyü

meehmetaslan

Aktif Üye
Arkadaşlar bir dosya için 1.sayfadaki bir hücrede yazan formülü diğer sayfalara referans olarak vermek istiyorum. Yani ilk sayfada bulunan formül değişince diğer sayfalarda da formüller değişsin istiyorum. Bilinen yolla başvuru verdiğimde formülün ilk sayfadaki değerini yazıyor diğer sayfalardaki hücrelere. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Sayın hocam, ne istediğiniz anlaşılmıyor. Örnek vererek anlatırsanız iyi olur. İlk sayfadaki formül değişince derken neyi kastediyorsunuz, formülün sonucunun mu değişmesi yoksa formülün kendisinin mi örneğin toplam yerine ortalama formülü yazılması mı?

yakuphan' Alıntı:
Sayın hocam, ne istediğiniz anlaşılmıyor. Örnek vererek anlatırsanız iyi olur. İlk sayfadaki formül değişince derken neyi kastediyorsunuz, formülün sonucunun mu değişmesi yoksa formülün kendisinin mi örneğin toplam yerine ortalama formülü yazılması mı?
Hocam görüntüde görüldüğü gibi referans hücrenin formülünü almasını istiyorum diğer sayfanın, bu mümkün müdür?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    437.6 KB · Görüntüleme: 393
Re: Ynt: Excelde formülü referans olarak verme

meehmetaslan' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:
Hocam görüntüde görüldüğü gibi referans hücrenin formülünü almasını istiyorum diğer sayfanın, bu mümkün müdür?
Sanırım
Bir hücredeki Uzun bir formülü, aynı yada bir başka sayfadan çağırmak / kullanmak istiyor.

1-Formüller sekmesindeki formül göster seçeneği işini görür mü?
2-Makro kullanarak kendi tanımladığın bir fonksiyon oluşturarak çözebilirsin.
excelde VB editör kullanarak dosyana modül ekle. modül içe bu kodları yaz.
Kod:
Function formul_goster(hucre As Range) As String
formul_goster = hucre.Formula
End Function
t6 sayfasında =formul_goster(sayfa1!A1) şeklinde kullan.

Geri