Excelde Formülle İlgili Sorum Olacaktı

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
10,000 tl
20,000 tl
30,000 tl

olan hücreleri toplayıp bir hücreye 60,000 tl ve sonucun 10%'nu alacağım yani 6000 tl yi bir hücreye yazdıracağım. Sonuçların olduğu hücredeki rakamların sonuna otomatik tl simgesi eklenir mi? Formülle ilgili sıkıntım yokta bu yapılır mı? Birde yapılırsa herhalde hücre ayarlarından birşeyler yapmamız lazım. Çünkü 2 rakam normal toplanıyor fakat sonunda tl olan rakamları toplamaya kalktığımda hata veriyor?

TL ifadeleri elle girilmişse dediğiniz olmaz. Ancak hücrelere miktarları girdikten sonra seçip, sağ tıklayıp, Hücreleri Biçimlendir, Finansal, Simge olarak TL'yi seçerek, TL eklenmişse istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz.

hocam excel 2007 veya 2010 da giriş sekmesi - sayı gurubunda hücre özelliklerinden para birimi verin hücrelerin özelliklerini.
siz sanırım elle tl yazmışsınız. öyle olmaz :!:

yakuphan' Alıntı:
TL ifadeleri elle girilmişse dediğiniz olmaz. Ancak hücrelere miktarları girdikten sonra seçip, sağ tıklayıp, Hücreleri Biçimlendir, Finansal, Simge olarak TL'yi seçerek, TL eklenmişse istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz.

Teşekkürler hocam. evet hocam sorun buymuş dediğiniz gibi yaptım oldu :)

mustafayilmaz28' Alıntı:
hocam excel 2007 veya 2010 da giriş sekmesi - sayı gurubunda hücre özelliklerinden para birimi verin hücrelerin özelliklerini.
siz sanırım elle tl yazmışsınız. öyle olmaz :!:

evet hocam elle girmiştim. Saolun cvp için :)

Geri