excelde hücre sorunu

Kodla Büyü

istbilg34

Aktif Üye
arkadaşlar ekteki excel dosyasında ölüm tarihinden doğum tarihini çıkardığımda değer hatası veriyor nedeni ne olabilir? Liste normalde çok uzun bir kısmını sadece listeye ekledim.

Ekli dosyalar

• excel.rar
    5.9 KB · Görüntüleme: 21
hocam excel dosyası xlsx izinli değil diye hata mesajı verdi dosyayı yükleyemedim.ben size pm atayım.

Sayın hocam,
Probleminizin kaynağı doğum yılı sütunundaki yılların sonunda görünmeyen özel bir karakter var. Ya elle her hücreye çift tıklayıp, sondaki görünmeyen karakteri silin ya da tüm doğum yıllarını seçip, word'e yapıştırın. Tablo olarak yapışacaktır. Ardından yıllardan birinin sonundaki karakteri seçin (karakteri görmek için Giriş sekmesindeki siyah ters P simgesi bulunan Tümünü Göster düğmesine tıklayın) karakteri seçtikten sonra kopyala deyin, Giriş sekmesinin sonundaki Değiştir düğmesine tıklayın. Gelen pencerede aranan kısmına sağ tıklayıp, yapıştır deyin. Yeni değer kısmına dokunmadan tümünü değiştir deyin. Böylece tüm o karakterler silinmiş olacak. Ardından yılların hepsini seçip, tekrar kopyalayın ve Excel'deki bilgilerin üzerine yapıştırın. Artık formül çalışacaktır. DEĞER hatası almanızın sebebi doğum yılının sonundaki karakterden dolayı doğum yılını metin olarak alıyor. Dolayısıyla da sayıdan metni çıkaramadığından hata oluşuyor.
Tüm bunları yapmadan önce yedek almayı unutmayın.

Geri