EXCELDE HÜCRE İÇERİĞİNİ BAŞKA BİR YERDE CÜMLE İÇİNDE KULLANM

Kodla Büyü

adige_emrah

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar excelde hücre içeriğini başka bir yerde cümle içinde kullanma nasıl oluyor.
örneğin hücre içinde bir isim yazıyor. başka bir hücrede cümle içerisinde o isim geçiyor. isim yerine otomatik hücredeki ismi yazan formül nedir.
yardımcı olursanız sevinirim

volkankey' Alıntı:
MESELA
="Merhaba " & A1
HOCAM OLMADI YADA BEN YAPAMADIM

ÖRNEK: B3 HÜCRESİNDE "ERDAL" YAZIYOR.
BU PARAGRAFTADA
İlçemiz Gazi İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı "BURAYA OTOMATİK ERDAL YAZMASINI İSTİYORUM" 'ın 01/04/2010 tarihinden geçerli (2) gün yıllık izin isteğine ait Okul Müdürlüğü yazısı yukarıya çıkartılmış olup, izine ayrılması uygun görülmektedir.

adige_emrah' Alıntı:
arkadaşlar excelde hücre içeriğini başka bir yerde cümle içinde kullanma nasıl oluyor.
örneğin hücre içinde bir isim yazıyor. başka bir hücrede cümle içerisinde o isim geçiyor. isim yerine otomatik hücredeki ismi yazan formül nedir.
yardımcı olursanız sevinirim

D ve E hücrelerini gizleyiniz..

Ekli dosyalar

• isim.rar
    1.4 KB · Görüntüleme: 139
TEŞEKÜR EDERİM ARKADAŞLAR SAYENİZDE HALLETTİM TEKRAR TEŞEKKÜRLER
İYİKİ VARSINIZ :)

fazladan bir bilgide benden a1=erdal b1=01.01.2001 gibi bir tarihi hücre içerisinde birleştirme. kısa bir f1 yardımdan sonra sizde bulabilirsiniz ama ben söylemiş olayım.formül şu
=A1&" "&METNEÇEVİR(B1;"gg.aa.yyyy")&" tarihinde doğdu." gibi bir örnek.

fazladan bir bilgide benden a1=erdal b1=01.01.2001 gibi bir tarihi hücre içerisinde birleştirme. kısa bir f1 yardımdan sonra sizde bulabilirsiniz ama ben söylemiş olayım.formül şu
=A1&" "&METNEÇEVİR(B1;"gg.aa.yyyy")&" tarihinde doğdu." gibi bir örnek.
:)

Geri