excelde kimlik için arkaplan

Kodla Büyü

banueren

Aktif Üye
arkadaşlar CadCam67 hocamın büyük katkılarıyla bi kimlik kartı programı oluşturdum excelde ama kimliklere arkaplan resmi ayarlayamadım. internette de araştırdım ama bulamadım. aşağıdaki dosyadaki gibi bi arkaplanı nasıl yerleştirebilirim sizce kimliklerin arkasına.
not:bir sayfada sığdığı kadar kimliği görüntüleyip öyle çıktı almak istiyorum.
yardımcı olabilecek olan var mı?

Ekli dosyalar

• arkaplan.rar
    345.3 KB · Görüntüleme: 343
onureren' Alıntı:
arkadaşlar CadCam67 hocamın büyük katkılarıyla bi kimlik kartı programı oluşturdum excelde ama kimliklere arkaplan resmi ayarlayamadım. internette de araştırdım ama bulamadım. aşağıdaki dosyadaki gibi bi arkaplanı nasıl yerleştirebilirim sizce kimliklerin arkasına.
not:bir sayfada sığdığı kadar kimliği görüntüleyip öyle çıktı almak istiyorum.
yardımcı olabilecek olan var mı?

1 Öncelikle bunu excelde yapmanız şartmı
2 Yapacaksanız bir makromu kullanıp liste halinde öğrencileri toplu halde mi yazdıracaksınız? Değilse Elle mi yazacaksınız.

Çünkü bende okulda çeşitli kimlik kartları hazırlamaktayım ama bunu photoshopta yapıyorum tabi öğrenciler ile ilgili değil ama bir sayfaya 10 adet sığmakta..
Görmeniz açısından Resmi küçülttüm

Ekli dosyalar

• RADYO gorevlileri-2000.jpg
    RADYO gorevlileri-2000.jpg
    413.8 KB · Görüntüleme: 2,832
hocam elle yazmıcam öğrencileri excelde vb kodlarıyla öğrenci bilgilerini ve resimleri otomatik aktarmayı başardık ama kimlik kartı için arkaplan ayarlayamadım. tıpkı sizin eklediğiniz resim gibi olsun istiyorum işte yani bi sayfada 10 tane falan. excelde bu şeklide yapılmış şeyler gördüm ama çözemedim olayı.

Anladım hocam bence siz o arka plan resminizi resim düzenleme programında 10 adete çekin bendeki gibi sonra excel sayfa düzeninde arka plan bölümü var arka plana onu yerleştirin verilerin yazılacağı hücrelerin konumlarında tam arka planda uygun gelecek çekilde hazırlayın sanıyorum olur

teşekkür ederim hocam iyi bir fikir benim aklıma gelmemişti :oops: bi deneyim bakalım sağolun.

hocam 2010 veya 2007 excelde arkaplanı yazdırma seçeneğini bulamadım. Nasıl yazdırılacağını maddeler halinde yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

enestar' Alıntı:
ttalan46' Alıntı:
hocam 2010 veya 2007 excelde arkaplanı yazdırma seçeneğini bulamadım. Nasıl yazdırılacağını maddeler halinde yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

http://support.microsoft.com/kb/906306/tr

Word için böyle. Sanırım excel de aynıdır.

Maddeler halinde yazamadım hocam ama gidiş yoluma puan verirsiniz umarım

hocam excel için aynı değil. öyle bi seçenek yok excelde

ekteki dosyadaki gibi istiyosanız şöyle yapılmış. zaten excelde bi sayfaya 10 tane dağıtmışsınız. şimdi dikdörtgen ya da yuvarlatılmış dikdörtgen çizin. sağ tuş otomatik şekil biçimlendir-resim ve çizgiler-dolgu-dolgu efektleri-resim seçilir. saydamlık %80 lere kadar çıkarılır. yaptığınız kartların üstüne bırakılır. diğerlerinin üstüne kopyala yapıştırla geçirebilirsiniz.

Geri