Excel'de kopyalanan formülün 10'ar artması nasıl sağlanır?

Kodla Büyü

bozkuhal

Aktif Üye
Merhaba,
Excel'de kopyaladığımız formüldeki satır değerlerinin 10'ar artması nasıl sağlanır?
Örnek: =Sayfa2!A2 bu formülü aşağı doğru kopyaladığımda
=Sayfa2!A12
=Sayfa2!A22
şeklinde 10'ar artmasını nasıl sağlarım? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

sıralı satırlarda işlem yapıyorsanız ilk satır numarasını 1 e eşitleyerek 10 ile çarptığınızda istediğiniz işlemi yapabilirsiniz

Örnek

=SATIR(A1) *10

bu işlemi artı değer olarak ekleterek işlemini gerçekleştirebilirsin. formül bulunan hücreyi köeşesinden aşağıya doğru çektiğinizde olacaktır iyi çalışmalar

Eğer ilk satırınızı 1 e eşitleyemiyorsanız satır değerinden satır eksi biri çıkartarak 1 değerine ulaşabilirsiniz....

sayıları arttırmak istediğimizde kaçarlı arttıracaksak bir alt satıra onu yazar sonra 2 hücreyi seçip aşağıya doğru çoğaltırız. Ör. A1=1 A2=11 yazarsak ve ikisini seçip aşağıya doğru sürüklersek A3=21 A4=31 .... diye gidecektir. formüllerde aynı...

=Sayfa2!A12
=Sayfa2!A22
olarak yazdıktan sonra aşağı doğru sürüklersen 10'ar 10'ar artacaktır. Şimdi basit bir toplama formülüyle denedim oldu. istersen bir dene.

Umarım doğru anlamış ve doğru anlatmışımdır.

Teachnologist' Alıntı:
sıralı satırlarda işlem yapıyorsanız ilk satır numarasını 1 e eşitleyerek 10 ile çarptığınızda istediğiniz işlemi yapabilirsiniz

Örnek

=SATIR(A1) *10

bu işlemi artı değer olarak ekleterek işlemini gerçekleştirebilirsin. formül bulunan hücreyi köeşesinden aşağıya doğru çektiğinizde olacaktır iyi çalışmalar
sayın Hocam, çok sağolun.. Denedim yönteminizi oluyor. Çok sağolun.. Elleriniz dert görmesin.. Sabahtan beri Yardım menüsünde formül formül geziyorduk vallahi...

bozkuhal' Alıntı:
Teachnologist' Alıntı:

Örnek

=SATIR(A1) *10

sayın Hocam, çok sağolun.. Denedim yönteminizi oluyor. Çok sağolun.. Elleriniz dert görmesin.. Sabahtan beri Yardım menüsünde formül formül geziyorduk vallahi...

gezmenize gerek yok Excel basit algoritmalar bütünüdür:D

Geri