excelde kurs listesi düzenleme

Kodla Büyü

asli_1185

Aktif Üye
arkadaşlar tüm okulun yani 9,10,11,12. sınıfların kurs listelerini excelde tutuyorum. mesela 9 mat, 9 biyoloji, 10 edebiyat ,11 fızık gibi sayfalarım var. mesela bu sayfalarda o sınıfın matematik kursuna giden öğrenci listesi var. bir öğrenci 3-4 dersten kursa geliyor. ben şimdi şunu yapmak istiyorum. öğrenci adına göre arama yapıp, o öğrencinin hangi gün hangi kurslarda olduğunu görmek istiyorum. bunu makro olmadan yapabilir miyim. yapamazsam makro ile nasıl yaparım.

hocam google'a "düşeyara kullanımı" yazın gelen linklerde cevabınızı bulacaksınız.

HOCAM YAZDIM AMA PEK ANLAMADIM. BENİM İSTEDİĞİMİ YAPMIYOR. ben tüm çalışma kitabında yani yaklaşık 15 çalışma sayfasında arama yapsın istiyorum.

bul ve değiştir araç çubuğundan yapabildim. tam istediğim gibi olmadı ama öğrenci hangi kurslarda çıkıyor.

Örnek dosyayı inceler misiniz?
-Öğrenci Listeleri sayfasına tüm öğrenci adlarını kayıt edin. Sarı alanda Veri Doğrulama --> Liste olarak A2:A11 aralığı seçildi onuda düzeltmeniz gerekir.
-Kurs sayısına göre "öğrenci listeleri" sayfasındaki hazırlanan mantığa göre eklediğiniz her sayfa için formül eklemeniz gerekir.
-Çalışma sayfası veri aralıklarına göre formüllerin düzenlenmesi gerekir.

Ekli dosyalar

• Kurs Takip.rar
    8.3 KB · Görüntüleme: 46
Geri