Excel'de yaş hesaplama formulu, yardım...

Kodla Büyü

GulsahCengiz

Site Gezgini
merhaba, excel dosyasında A1 hücresinde kişinin doğum tarihi yazılı. 01.02.1950 örneğin. ve B1 hücresinde yazacağımız formül ile bugün bu kişinin kaç yaşında olduğunu gösteren formül nasıl olur acaba.? B1 hücresine bugünün tarihini girdiğimde gün olarak kişi kaç yaşında olduğu çıkıyor. misal 8 bin küsür gündür yaşıyor cinsinden. fakat sadece yıl olarak göstermesini nasıl yapabilirizi. yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

arkadaşım madem günlerin sayısı var elimizde 365 e böl gitsin diycem. sen de düşünmüşsündür belki ama.. :)

GulsahCengiz' Alıntı:
bunun 360 a bölmekten başka bir formülü vardır eminim. bunu bilen varsa diye forumdan destek almak istemiştim.

Ekli dosyalar

• yaş hesabı.rar
    3.4 KB · Görüntüleme: 2,674
Arkadaşlar biliyorum excellde yaş hesabı eski tarşhte kalmış bir konu. Ancak bu gün 10. sınıflara excellde tarih fonksiyonlarını anlatırken aklıma yaş hesabı geldi ve ilk başta yapamadım sonra internette biraz araştırma yaptım ama çözümlerin hemen hepsi çok karmaşık geldi ve kendimce çok basit ve sade bir çözüm yolu buldum. Belki yaş hesabı formülü lazım olan arkadaşlar inceleyebilir...

Ekli dosyalar

• Fonksiyonlar.rar
    12.4 KB · Görüntüleme: 480
GulsahCengiz' Alıntı:
merhaba, excel dosyasında A1 hücresinde kişinin doğum tarihi yazılı. 01.02.1950 örneğin. ve B1 hücresinde yazacağımız formül ile bugün bu kişinin kaç yaşında olduğunu gösteren formül nasıl olur acaba.? B1 hücresine bugünün tarihini girdiğimde gün olarak kişi kaç yaşında olduğu çıkıyor. misal 8 bin küsür gündür yaşıyor cinsinden. fakat sadece yıl olarak göstermesini nasıl yapabilirizi. yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyalar

• yas_hesaplama.rar
    5.6 KB · Görüntüleme: 403
Geri