excelde yavaş çalışan sayfa sorunu

Kodla Büyü

knnmrt

Site Gezgini
Ekders için kullandığımız excel dosyamız fena halde kasıyor, çok yavaş açılıyor açıldığında ise veri girerken kullanılmayacak kadar zor giriyor . Daha önceden böyle bir sorunla karşılaşan arkadaslar nasıl bir çözüm yolu buldunuz

Hocam özellikle ek ders için kullanılan sayfalarda sürekli ekleme yapıldığından bir süre sonra şişiyor. Hele birde idareciler yarım yamalak bilgilerle formüllere müdahale edince sonuç o oluyor maalesef. Benim bir kez başıma geldi basit bir formülle yapılacak işe formül yerine elli tane hücreyi tek tek yazmışlar bide bunu her öğretmene ayrı ayrı yazmışlar formüllerin bazıları sorunlu tabiri caizse hallaç pamuğu gibiydi. Ben hasbel kader gördüm işin aslı kıyamadım öyle çalışmalarına her ay her ay çekilir gibi değil. İdare birşey demeden aldım bir kopyasını birkaç saatte topladım.

Hocam hesaplamayı otomatikten manuele çevirin, hesaplama gerektiğinde F9 basın. Makro falan varsa kodları incelemek gerekir.

Sayın Hocam Exceli kasan formüller veya veri değildir.Kullanmış olduğunuuz biçimlendirme(dolgu rengi yazı rengi, kenarlıklar v.b) biçimlendirmelerdir.İçerisinde gömülü resim de varsa çok kasar..

Geri