Excelden anlayan arkadaşlar yardım edebilir mi?

Kodla Büyü

admin52

Üye
Excelde koşullu biçimlendirme ile C1 hücresindeki sayı B1 hücresinden büyükse C1 hücresi kırmızı, küçükse C1 hücresi Yeşil yapmak istiyorum. Excelden anlayan arkadaşlar yardım edebilirler mi?
Screenshot_1.webp

c1 de iken Koşullu biçimlendirme, yeni kural, biçimlendirilecek hücreleri belirlemek için formül kullan, alt kısımdaki boşluğa =$C1>$C12 yazın, biçimlendiri tıklatıp kırmızı dolgu seçin, tamama basın. Tekrar yeni kural, biçimlendirilecek hücreleri belirlemek için formül kullan, alt kısımdaki boşluğa =$C1<$C12 yazın, biçimlendiri tıklatıp yeşil dolgu seçin, tamama basın.

c1 de iken Koşullu biçimlendirme, yeni kural, biçimlendirilecek hücreleri belirlemek için formül kullan, alt kısımdaki boşluğa =$C1>$C12 yazın, biçimlendiri tıklatıp kırmızı dolgu seçin, tamama basın. Tekrar yeni kural, biçimlendirilecek hücreleri belirlemek için formül kullan, alt kısımdaki boşluğa =$C1<$C12 yazın, biçimlendiri tıklatıp yeşil dolgu seçin, tamama basın.
Bu şekilde oldu sayın hocam. Diğer hücrelere uygulamak için biçim boyacısını kullandım olmadı, aşağı sürükleme uyguladım olmadı.

Altındaki satırdan devam edince otomatik olarak üstteki biçimi alır. (Office 2016 da oluyor) Biçim boyacısı da olur.

Koşullu biçimlendirme formülünüz hatalı. Aşağıdaki gibi deneyin Ofis365 İNG çalışıyor

excel.webp

excel2.webp

Geri