Excelden toplu SMS gönderme?

Kodla Büyü

SerkanF1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Herhangi bir program veya site kullanmadan sadece excel yardımıyla velilere veya öğretmenlere toplu mesaj atmak mümkün müdür. Mesela benim telefonuma ait 1000sms var. Bitiremiyorum smsleri. Excelden telefona bağlantı kurup SMS atmak mümkün değil mi. SMS şirketlerine ayrıca niye para yedirmek zorundayız...

site kullanmadan olabilir ama program kullanmadan nasıl olcek o iş .
öncelikle wınn benzeri bir donanım ile sım kartı pc ye bağlamak gerekecek.

Excel'e eklenecek bir eklenti sayesinde olamaz mı. Sonuçta herşey yazılımla olmuyor mu...

Bazı model telefonları bilgisayara bağlayarak, modem gibi kullanıp, çeşitli programlar (ki visual basic ve benzeri programlama dilleriyle yazılabilirler) vasıtasıyla komutlar göndererek SMS göndermek mümkün. Hatta forumda da bununla ilgili bir program paylaşılmıştı. Excel ile doğrudan belki gönderilemeyebilir ama yazılacak bir programa parametre göndermek suretiyle mümkün hale getirilebilir.
SMS firmalarına para yedirilmesinin en büyük sebebi, vatandaşlara başlıksız SMS gönderilmesinin yasal olmaması geliyor. Bu firmalardan yolladığınız SMS'lerde tel no yerine gönderenin belirlediği bir ifade görünür, okullarda genelde bu okul adı şeklindedir. Ayrıca bu firmalar aracılığıyla bir anda birçok kişiye SMS yollayabilirsiniz, ancak PC'den telefon üzerinden gönderirken, gönderme işlemini sırasıyla ve belirli zaman alacak şekilde gönderebileceğinizden pek kullanışlı gelmiyor.

serkan ne yapacaksın exceli smslise.com kullan 10bin sms gecen 120 tl aldım incele istersen

versace' Alıntı:
serkan ne yapacaksın exceli smslise.com kullan 10bin sms gecen 120 tl aldım incele istersen
1000dakika+1000sms+2gb internet yaklaşık 50 lira iken operatörlerde 10bin SMS için 120 lira verilmesi devletin kaynaklarını israf etmektir. Kendi cebimizden çıksa en ucuzuna bakarız ama devletin cebinden çıkan para için gereken özeni göstermiyoruz. Tam tersi herkesin hakkının olduğu o parayı daha dikkatli kullanmak lazım...

Yazılım çağında bunun başka bir yolu olmalı... Gerçi 1 Mayıs 2015'te yürürlüğe girecek olan yasa gereği öğrenci velilerinden mesaj alımı istiyormusunuz diye belge almaya gerek var mı. 1 Mayıs 2015te çıkacak olan yasanın kapsamı ne?

yasamisd' Alıntı:
Eğer android telefon kullanıyorsanız tarafımdan geliştirilen NotVer adlı uygulumada toplu SMS özelliği bulunuyor. Uygulama E-okuldan sınıf, öğrenci ve telefon bilgilerini indiriyor. Böylece ister toplu isterse tek tek sms gönderebiliyorsunuz. Ayrıca parametrik (öğrenci adına göre) sms de hazırlayabilirsiniz.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mmr.notver
Bununla alakalı konu başlığı açsanıza. Sitedeki arkadaşlar yararlansa bu programdan. Bilgisayara uyumlu yapılamıyor mu bu program. :+1: Ayrıca paylaşım için teşekkür ediyorum...

SerkanF1' Alıntı:
yasamisd' Alıntı:
Eğer android telefon kullanıyorsanız tarafımdan geliştirilen NotVer adlı uygulumada toplu SMS özelliği bulunuyor. Uygulama E-okuldan sınıf, öğrenci ve telefon bilgilerini indiriyor. Böylece ister toplu isterse tek tek sms gönderebiliyorsunuz. Ayrıca parametrik (öğrenci adına göre) sms de hazırlayabilirsiniz.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mmr.notver
Bununla alakalı konu başlığı açsanıza. Sitedeki arkadaşlar yararlansa bu programdan. Bilgisayara uyumlu yapılamıyor mu bu program. :+1: Ayrıca paylaşım için teşekkür ediyorum...
Zaten acilmis bir baslik var
http://www.bilgisayarbilisim.net/android-f292/notver-e-okul-not-giris-takip-uygulamasi-t136004.html

uzun zaman önce böyle bir program yazmıştım forumda da paylaşmıştım
telefonum ozamanlar nokia x3 dü bilgisayara kabloyla yada bluetoothla bağlayıp programla excell den telefon numaralarını alıp sırayla sms gönderiyordu
ama çok kullanışlı olmadığı için sonra kaldırdım netekim nokia x3-02 telefonla bile çalıştıramadım hemde sirayla göndermesi çok uzun sürüyordu
neyse teknoloji gelişti androidler için toplu sms programları mevcut yinede uğraşmak isterseniz AT komutlarıyla yapmalısınız tabiki bir programlama dilinde ben C# da yazmıştım

Geri