excell de herhangi bir ayın içinden hafta sonlarını nasıl çı

Kodla Büyü

camlıca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar aylik çizelge oluşturuyorum bunlarıniçinden haftasonlarının çıkmasını istiyorum nasıl yapcaz acab
yani şöyle
10 şubat 2012 cuma
11 şubat 2012 cumartesi
12şubat 2012 paza
r
13 şubat 2012 pazartesi
14 şubat 2012 salı
15 subat 2012 çarşamba
16 şubat 2012 perşembe
17 şubat 2012 cuma

bunun gibi yanı burda haftasonunun çıkartmak istiyorum düşününki bir kaç ayın olduğunu

doldurma işlemini yaptıktan sonra son hücrenin sağında otomatik doldurma seçenekleri çıkıyor ordan iş günlerini doldur seçeneğini seçeceksin.

a1 hücresine başlangıç tarihini yazın
a2 hücresine"=EĞER(HAFTANINGÜNÜ(A1)=6;A1+3;A1+1)" formülünü yazıp çoğaltın
sorununuz çözülecektir
not:a2 hücresinde tarih yerine bir rakam görürseniz hücreleri biçimlendriden hücre biçimini tarih olarak belirleyin
iyi çalışmalar

arkadaşım pazartesi yaz hücreye doldurma tutamacıyla aşağıya çek çektikten sonra + şeklinde otomatik doldurma seçenekleri çıkıyor ordan iş günlerini doldur seçeneğini seçeceksin.

emrahsahan' Alıntı:
doldurma işlemini yaptıktan sonra son hücrenin sağında otomatik doldurma seçenekleri çıkıyor ordan iş günlerini doldur seçeneğini seçeceksin.

Ekli dosyalar

• exc.JPG
    exc.JPG
    35.3 KB · Görüntüleme: 2,308
BUNU YAPTIM DA günler de olsun istiyorum o zaman olmuyor10 şubat 2012 pzaratesi bunu yapın mesela

camlıca sen öğrencimisin? böyle basit bir şey için milleti uğraştırıyorsun kendi kafanı kullanman zormu geliyor, biz bunlardan daha fazlasını öğrencilerden bekliyoruz ayıp yaw :verymad:

evet olay budur bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp emeği gecenlere teşekkür ediyorum burdan bende iyi bir konu açmışım yani :))

yesilimsi netame emrahsahan bkama

bkama arkadaşın verdiği formülü
=EĞER(HAFTANINGÜNÜ(D2) > 5;D2+9-HAFTANINGÜNÜ(D2);D2+1)
şeklinde yazarsanız daha doğru olur. Örneğin ilk tarihiniz cumartesi ise de çalışır

Geri