excell yardım

Kodla Büyü

aybr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar öğrenci bilgilerini sınıf sınıf tek dosya olarak excell'e kaydettim zaman zaman farklı listeler oluşturmak gerekiyor. Bunun için ekte bulunan formule veya makroya ihtiyacım var. öğrencinin okul numarasını yazın ca istediğim bilgilerinin devamındaki satıra genel listeden otomatik gelmesini istiyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    146.4 KB · Görüntüleme: 40
  • Kitap1.rar
    7.6 KB · Görüntüleme: 23
Dosyanız ektedir hocam. Ogrenciler sayfasına bilgi girip sayfa1 deki fonksiyonu istediğiniz yere kadar uzatmanız gerekiyor.

Ekli dosyalar

• Kitap1.rar
    9.9 KB · Görüntüleme: 27
o bilgiler nerden gelecek hocam başka bir sayfadan mı veritabanından mı yoksa web sayfasından mı çekecek bu bilgileri?

hocam merhaba yapmak istediğinizi şu şekilde anladım... bilgiler exelde bir sayfada yazacak sen onları diğer bir exel sayfasında kullanmak istiyorsun ona gore şu şekilde yapabilirsin..

formül düşey ara ama sabit sayfadan filan alacaksan yada hücreler değişmesin diyorsan ona gore ayarlarsın zaten. formül belli bir hücredeki değeri girildiği zaman bir dizi aralığını kontrol ediyor ve o aralıktaki kaçıncı değeri istersen oraya yazıyor...

=DÜŞEYARA(B2;$A$5:$C$10;2) açıklayım hocam- burada o hücreye no girdiğin zaman adı soyadı yada kaçıncı değeri yazdırmak istiyorsan sondaki 2 ile değiştir ve adı doyası tc numarası d tarihi ve sınıfı kısımlara aynı formülü uygula sadece sondaki değeri artır +1
formülü alta doğru çekincede yine çalışır.

$ lar arasındaki kısım verilerin olduğu yer herzaman sabit kalıyor zaten hocam $
..
dosyayı da örnek bir kaç tane ekledim oylesine bakarsın...

Ekli dosyalar

• kitaptokitap.rar
    15.9 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Geri