Exel'de Noktaları Virgül Yapma

Kodla Büyü

honor

Aktif Üye
Arkadaşlar ilçe mem öğrenmcilerin lys ve lgs puanlarını istiyor. osym okuldan Exel kopyalayıp alıyor. Hücreye tıklayınca formül çubuğunda 30654789 şeklinde gözüküyor fakat hücrede 30.654.789 şeklinde gözüküyor. biçimlendirmeye girdiğimde 1000 ayrıcısı nokta kullan işaretli onu kaldırınca heryerde 30654789 olarak gözüküyor. Bizim istediğimiz 30.654.789 sayısının 30,654,789 şeklinde görülmesi. Yardım bekliyoruım.

excelde virgül ondalık ifade eder. yani dediğiniz excelin saysal olarak mantığına yanlış ama metin olarak biçimlendirirseniz virgülleri elle yazarak yapabilirsiniz. daha güzel bir yolu varsa bende öğrenmek isterim.

hocam elle bir hafta sürer anlayacan dosyada çok veri var ve ilçe inatla "," istiyor...Siz o yanlışı birde ilçe meme anlatın bakalım anlıyormu. formülle olmazmı acaba düz sayısı 30,256,854 şeklinde yazmayı sağlayan..

hocam bir yol aklıma geldi excel dosyasını yüklerseniz yardımcı olmaya çalışayım.

Hocam eğer bir yere göndermeyip, sadece yazıcıdan çıktı alacaksanız, Denetim Masası/Bölge ve Dil ayarlarından basamak simgesini virgül yaparak ayarlayabilirsiniz.
Ancak eğer bir yerlere gönderecekseniz ve puanların basamak sayıları aynı ise puanların yanında bir hücreye =PARÇAAL(C4;1;2)&","&PARÇAAL(C4;3;3)&","&PARÇAAL(C4;6;3) formülü ile aralarına virgül ekleyerek basamaklayabilirsiniz. Formüldeki C4 puanın bulunduğu hücre. Formülü yazıp, aşağıya sürükledikten sonra, formüllü hücreleri seçip, kopyala dedikten sonra tekrar sağ tıklayıp, Özel yapıştır bölümünden sadece değerleri seçeneğini seçip, yapıştırırsanız, formülden kurtulur, puanların virgüllü halini elde etmiş olursunuz. Daha basit bir yöntemi şu an bulmuş değilim. İşinize yararsa sevinirim.

Hücreyi biçimlendir dediğinizde "isteğe uyarlanmış" dediğinizde kod olarak #","#00","#00 yazınca örnek verdiğiniz sayıda basamak için oluyor. Ben de deneye deneye buldum. Eğer aynı sayıda basamak için yapacaksanız bu kod çalışıyor. Biraz da siz kurcalarsanız belki daha kullanışlısını bulursunuz.

Eslivya' Alıntı:
Hücreyi biçimlendir dediğinizde "isteğe uyarlanmış" dediğinizde kod olarak #","#00","#00 yazınca örnek verdiğiniz sayıda basamak için oluyor. Ben de deneye deneye buldum. Eğer aynı sayıda basamak için yapacaksanız bu kod çalışıyor. Biraz da siz kurcalarsanız belki daha kullanışlısını bulursunuz.
Sizin verdiğinizle oldu teşekkürler birde bunun ikiye ayrılmışı olacak onuda hallederiz teşekkürler.

Geri