explorer.exe virüsü?

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
orjinal win10 kullanıyorum. bugüne kadar hep defender aktifti bugün total 360 ı kurup bir tarama yaptım explorer.exe virüsü nü buluyor ve temizleyemiyor. explorer.exe windows gezgini değilmiydi acaba bu gerçekten virüsmü yoksa 360 programı yanlış uyarımı veriyor? bilgisayarda herhangi bir problem yok.

orjinal win10 kullanıyorum. bugüne kadar hep defender aktifti bugün total 360 ı kurup bir tarama yaptım explorer.exe virüsü nü buluyor ve temizleyemiyor. explorer.exe windows gezgini değilmiydi acaba bu gerçekten virüsmü yoksa 360 programı yanlış uyarımı veriyor? bilgisayarda herhangi bir problem yok.

explorer.exe dosyası olması gereken yerde ise virüs değildir hocam.

görev yöneticisini çalıştırın,

ayrıntılar sekmesinde explorer.exe nin görevini sonlandırın. masaüstü pencere yönetimi kaybolacak.

yukarıda dosya menüsünden yeni görev oluştur seçeneği üzerinden "gözat" ile windows temel dizini altındaki explorer.exe dosyasını tekrar çalıştırın.

bu kez de masaüstü pencere düzeni tekrar gelecek.

farklı bir durum gözlemler iseniz o zaman exlorer.exe dosyası virüslü dosya ile değiştirilmiş olabilir. windows defender üzerinden de ikinci bir tehdit taraması yapın.

explorer yerleşen bir eklenti varsa bundan uyarı veriyor olabilir yada virüse explorera görüntüsü vermişlerdir. @metafor söylediği gibi görevi sonlandır temizlesin. Diğer türlü normal explorer silmeye çalışma ihtimali sıfır. Çünkü ben 360 çok aktif kullanıyorum böyle bir soruna hiç rastlamadım.

1. explorer windows klasörünün içerisinde.
2. görev sonlandırma ve yeni görev oluşturmayı yaptım farklı bir durum yok.
3. 360 ı kaldırıp defender ile tarama yaptığımda bir tehtid bulmuyor.

yanlış alarm galiba!

Geri