EYLEM İÇİN HERŞEY HAZIR..BEKLİYORUZ...

Kodla Büyü

pinarsan83

Aktif Üye
Arkadaşlar artık tüm çalışmalarımızı tamamladık....Emniyete yazıyı biazzat kendim verdim..2 tane byük pankart taptırıyoruz..

1."MEB BİLİŞİM ÇAĞINDA BİLGİSAYAR DERSLERİNİ KALDIRDI"
2."AKIL TAHTADA DEĞİL,ÖĞRETENDEDİR"

ARKADAŞLARIN VERDİĞİ GÜZEL FİKİRLERLEDE ÇARPICI EL DÖVİZLERİMİZİ HAZIRLADIK...

ARTIK TEK YAPMAMAIZ GEREKEN CUMARTESİ SAAT 11.30 DA YKM ÖNÜNDE OLMAK....HAFTALARDIR BU İŞ İÇİN ÇALIŞIYORUZ...İLGİ GÖRMİCEK DİYE DÜŞÜNMEYİN TÜM BASIN DAVET EDİLDİ BİLE.BEN BU AKŞAM YİNE DE TÜM GAZETE VE TV KANALLARINA VE HABER AJANSLARINA EXTRA OLARAK MAİL ATACAM...

EYLEME GELEN ARKADAŞLARIMIZ YAKALARINDA SİYAH BİR KURDELAYLA GELSİNLER(TERÖRÜ TOPLU HALDE KINAMAK İÇİN)
BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK....
BUNUN DIŞINDA FARE,KLAVYE GETİRİRSENİZ YİNE KIRACAĞIZZ..
YARIN BİR SÜRÜ ÜZERİNDE GERİ DÖNÜŞÜM RESMİ OLAN ÇÖP TORBALARI HAZIRLAYICAĞIZ EYLEM GÜNÜ BUNLARI GİYİP FAREYLE BOĞAZIMIZDAN BAĞLAYACIĞIZ ,ÖNÜNE DE MEB ÇÖPLÜĞÜ YAZACAĞIM....GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMEYİ BEKLEYEN BT ÖĞRETMENLERİ MİZANSENİ...
BUNUN HARİCİNDE KOCAMAN BİR ALKIŞ EYLEMİMİZ OLACAK,,,,BİR CÜMLE BİR ALKIŞ EYLEMİ(FUNDA HOCA TARAFINDAN HAZIRLANAN)
DAHA İLGİNÇ ÇARPICI FİKRİ OLANLAR LÜTFEN BİZİMLE PAYLAŞSINLAR....

EYLEME HAZIRIZ.DURMAK YOK BİLİŞİM HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ...

BU ARADA EYLEME İMKANSIZLIKTAN DOLAYI KATILAMAYANLARA DEĞİL KEYFİ OLARAK KATILMAYANLARA BİR KEZ DAHA DÜŞÜNMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM..BİR SÜRÜ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİNİN ARKASINA SIĞINMAYIN MESLEĞİNİZE SAYGINIZ VARSA LÜTFEN BU EYLEME İŞTİRAK EDİN...EYLEM YAPSAK NOLCAK Kİ DİYE DÜŞÜNENLERE YAPMAYARAK NE OLACAK? BU SORUYU SORUYORUM...DERSLERİMİZ KATLEDİLEİ 1 YILI GEÇTİ...KİM UMDUĞUNU OTURARAK BULDU,,UYUMAYALIM ARKADAŞLAR ÇÜNKÜ UYUDUKÇA RÜYA DEĞİL KORKUNÇ KABUSLAR GÖRÜYORUZ 1 SENEDİR......

süper şeyler hazırlamışsınız hocam, o çöp torbasından birini giymek için şimdiden sabırsızlanıyorum :+1:

bu millet neden canlanmıyor ama ya... arkadaşlar terörü lanetlemek için de güzel bir eylem olacak, hem yapılan açıklamalarda eylemimizi önceden planladığımız "koyun can derdinde kasap et derdinde" durumuna düşmek istemediğimizi ama hayatın devam ettiğini ve ülkemizin geleceği için eğitimin önemi ve daha bilinçli nesiller için yetişmiş nitelikli elemanların daha verimli kullanılması gerektiğini belirtilirse daha iyi olur. Bazı arkadaşlar da endişelenmesin boş yere, haydi herkes eyleme..

Ellerinize yüreklerinize sağlık arkadaşlar...
Ama malesef ben gelemiyorum. Eşim şehir dışında,çocuğa bakacak kimse yok. ve ben yine çok istememe rağmen gelemiyorum.
Bu işe gönülden emek harcayan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Lütfen haklarınız helal edin. Yanınızda olamadığımız için kızmayın. olmayınca olmuyor işte.

pinarsan83' Alıntı:
Arkadaşlar artık tüm çalışmalarımızı tamamladık....Emniyete yazıyı biazzat kendim verdim..2 tane byük pankart taptırıyoruz..

1."MEB BİLİŞİM ÇAĞINDA BİLGİSAYAR DERSLERİNİ KALDIRDI"
2."AKIL TAHTADA DEĞİL,ÖĞRETENDEDİR"

ARKADAŞLARIN VERDİĞİ GÜZEL FİKİRLERLEDE ÇARPICI EL DÖVİZLERİMİZİ HAZIRLADIK...

ARTIK TEK YAPMAMAIZ GEREKEN CUMARTESİ SAAT 11.30 DA YKM ÖNÜNDE OLMAK....HAFTALARDIR BU İŞ İÇİN ÇALIŞIYORUZ...İLGİ GÖRMİCEK DİYE DÜŞÜNMEYİN TÜM BASIN DAVET EDİLDİ BİLE.BEN BU AKŞAM YİNE DE TÜM GAZETE VE TV KANALLARINA VE HABER AJANSLARINA EXTRA OLARAK MAİL ATACAM...

EYLEME GELEN ARKADAŞLARIMIZ YAKALARINDA SİYAH BİR KURDELAYLA GELSİNLER(TERÖRÜ TOPLU HALDE KINAMAK İÇİN)
BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK....
BUNUN DIŞINDA FARE,KLAVYE GETİRİRSENİZ YİNE KIRACAĞIZZ..
YARIN BİR SÜRÜ ÜZERİNDE GERİ DÖNÜŞÜM RESMİ OLAN ÇÖP TORBALARI HAZIRLAYICAĞIZ EYLEM GÜNÜ BUNLARI GİYİP FAREYLE BOĞAZIMIZDAN BAĞLAYACIĞIZ ,ÖNÜNE DE MEB ÇÖPLÜĞÜ YAZACAĞIM....GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMEYİ BEKLEYEN BT ÖĞRETMENLERİ MİZANSENİ...
BUNUN HARİCİNDE KOCAMAN BİR ALKIŞ EYLEMİMİZ OLACAK,,,,BİR CÜMLE BİR ALKIŞ EYLEMİ(FUNDA HOCA TARAFINDAN HAZIRLANAN)
DAHA İLGİNÇ ÇARPICI FİKRİ OLANLAR LÜTFEN BİZİMLE PAYLAŞSINLAR....

EYLEME HAZIRIZ.DURMAK YOK BİLİŞİM HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ...

BU ARADA EYLEME İMKANSIZLIKTAN DOLAYI KATILAMAYANLARA DEĞİL KEYFİ OLARAK KATILMAYANLARA BİR KEZ DAHA DÜŞÜNMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM..BİR SÜRÜ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİNİN ARKASINA SIĞINMAYIN MESLEĞİNİZE SAYGINIZ VARSA LÜTFEN BU EYLEME İŞTİRAK EDİN...EYLEM YAPSAK NOLCAK Kİ DİYE DÜŞÜNENLERE YAPMAYARAK NE OLACAK? BU SORUYU SORUYORUM...DERSLERİMİZ KATLEDİLEİ 1 YILI GEÇTİ...KİM UMDUĞUNU OTURARAK BULDU,,UYUMAYALIM ARKADAŞLAR ÇÜNKÜ UYUDUKÇA RÜYA DEĞİL KORKUNÇ KABUSLAR GÖRÜYORUZ 1 SENEDİR......
çöp torbalarını herkes kendisine bir tane de hazırlayabilir aslında.

pinarsan83' Alıntı:

Hepsi çok güzel fikirler, en güzeli de bu bence... Meb bizi Geri Dönüşüme mi gönderdi yoksa Shift-Delete ile mi sildi bakalım göreceğiz.

iyi çekim yapabilecek bir kamera/dijital foto makinesi götürün, orada sorunlarını paylaşan arkadaşların videolarını çekin, bunları birleştirip bir video yapıp sağa sola her yere maillerimize ekleyip gönderelim, nette paylaşalım.

çok foto ve video oolursa iyi olur. bu kadar kalabalık her zaman bulunmaz video çekimi için.

Arkadaşlar, kaliteli video çekim yapabilen kameranız varsa onları da getirin. THY'nin daha önce yapmış olduğu viral reklam çalışması gibi biz de ses getirecek bir şeyler yapmalıyız. İlgili video: http://www.youtube.com/watch?v=zwCUs9lSqhk

Buna başka bir örnek de Yüreğil İlköğretim Okulu'nda görevli öğretmenlerin hazırladığı video: http://www.youtube.com/watch?v=gHDxz0KPOns

Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Yarın eylemde görüşmek üzere...

Bu arada çöp poşetleri ni aldık üzerlerine geri dönüşüm resmi ve mebde n geri dönüştürülmeyi bekleyen bilişim öğretmenleri yazdık..30 adet çöpe atılmış öğretmen olacağız önümüzdeki dövizde de MEB çöplüğü yazdık..........Bu arada proteto alkışı seramonisi olacak basın açıklamasından sonra...Alkışlardan sonra fare ve klavyelerimizi atıp kıracağız..Herkese atması için cdlerde getireceğim... birde dövizlerimiz arasında MEB BİZİ DELETE 'ledi....de var...

Arkadaşlar terör olaylarını kınamak için yakamıza takmak için siyah kurdale aldık..Ben Bayrak da getireceğim Duruma duyarlılığımızı göstermek için evinde bayrağı olan arkadaşlar bayrak getirebilirler....

Alkışı herkes bilgisayar kullanmayı biliyor diyenler için alalım.....
Ellerinizi şimdi de 2 aylık eğitimle yerinizi doldurabileceğini düşünen milli eğitim için kaldırın.....
bilişim çağında bilgisayar öğretmenine ihtiyacı olmayan yöneticiler için iyi bir alkış.....
bilgisayar eşittir facebook ve oyun diyen bilgisayar dahilerine koca bir alkış...........
deneme yanılma yöntemiyle öğrenci yetiştiren zihniyeti de unutmayalım.................
bizi nasıl değerlendireceğini bilemeyip değerlendirmekten vazgeçen milli eğitim’e de yürekten koca bir alkış..............
şimdi de fatih projesinde sizlere biçecek bir rol bulamayan milli eğitime bir alkış.................
Ve son olarak büyük bir alkış istiyorum tamirci olduğu zannedilen siz eğitimcilere..............

yav herkes bilgisayar kullanmayı biliyor ne gerek var eylemlere :) zamanlama yanlış olmuş ama hadi kolay gelsin. Terör konusu varken kim bakar bilgisayar öğretmenlerine bakaacaz artık.

Hocam zamanlama gayet iyiydi ama malesef çarşamba günü böyle korkunç bi olay yaşandı ve terör gündeme oturdu..Bunu önceden hesap etmemiz mümkün değildi....ve Biz bu eylemi erteleseydik emeklerimiz boşa gidecekti ve bu organizasyona ikinci kere böyle bir emeği veremiyecektik....Önümüzde bayramlar sınavlarla dolu bir ay var..ve 2 ay sonraya kalacaktı..Artık nr kadar olursa yarın eylemimizi yapacağız...Sorumluluğumuzu ve mesleğimize saygımızı göstereceğiz....

pinarsan83' Alıntı:
Alkışı herkes bilgisayar kullanmayı biliyor diyenler için alalım.....
Ellerinizi şimdi de 2 aylık eğitimle yerinizi doldurabileceğini düşünen milli eğitim için kaldırın.....
bilişim çağında bilgisayar öğretmenine ihtiyacı olmayan yöneticiler için iyi bir alkış.....
bilgisayar eşittir facebook ve oyun diyen bilgisayar dahilerine koca bir alkış...........
deneme yanılma yöntemiyle öğrenci yetiştiren zihniyeti de unutmayalım.................
bizi nasıl değerlendireceğini bilemeyip değerlendirmekten vazgeçen milli eğitim’e de yürekten koca bir alkış..............
şimdi de fatih projesinde sizlere biçecek bir rol bulamayan milli eğitime bir alkış.................
Ve son olarak büyük bir alkış istiyorum tamirci olduğu zannedilen siz eğitimcilere..............

Hazırlıklar müthiş hocam okurken bile heyecanlanıyorum, yarın için sabırsızım!

Allah yardımcınız olsun, umarım emekleriniz karşılıksız kalmaz... Gelemiyorum ancak kalbim, yüreğim sizlerle :(

http://www.bilisimdegelecekvar.org sitesindeki sloganlar da kullanılabilir

"Biliyor musunuz? Çocuklarımız için en uygun bilişim eğitimi çağı ilköğretim
Bilişimin ayak izleri siliniyor! Sessiz kalma dersine sahip çık!
Öğrencisi olmayan tek öğretmen zümresi: Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri
Bilişim Eğitimi için 30 çok geç!
Etkili bilişim eğitimi için “Evet”!
Bilgisayarı, okulda çok görmeyelim. İlköğretimde Bilişim Teknolojilerine EVET
Bilişim Teknolojisi sınıflarımızda Türkiye’nin geleceğini yetiştirmek istiyoruz!
MEB Fatihlerini birer birer kaybediyor!"

sarı_sarı' Alıntı:
http://www.bilisimdegelecekvar.org sitesindeki sloganlar da kullanılabilir

"Biliyor musunuz? Çocuklarımız için en uygun bilişim eğitimi çağı ilköğretim
Bilişimin ayak izleri siliniyor! Sessiz kalma dersine sahip çık!
Öğrencisi olmayan tek öğretmen zümresi: Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri
Bilişim Eğitimi için 30 çok geç!
Etkili bilişim eğitimi için “Evet”!
Bilgisayarı, okulda çok görmeyelim. İlköğretimde Bilişim Teknolojilerine EVET
Bilişim Teknolojisi sınıflarımızda Türkiye’nin geleceğini yetiştirmek istiyoruz!
MEB Fatihlerini birer birer kaybediyor!"

arkadaşlar lütfen yaşadığımız sorunlar sadece ilköğretimdeki bigisayar öğretmenlerinin sorunları değil.lisedeki bilgisayar öğretmeni olarak bizlerde aynı sorunları yaşıyoruz..amacımızı ortak hedeflerimizi ortaya koyarken alanımızı daraltmayalım.ilköğretim ve ortaöğretim bilişimciler hep birlikte elele

Başarılar arkadaşlar, bu sefer bedenen olamasak da kalben sizinleyiz :+1:

Geri