Eylem Tarihi Neden Değişti?

Kodla Büyü

sarı_sarı

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar eylem tarihi neden değişti ki? Uzun zamandır 16 Nisan diye planlanan tarih öne alınmış. İşlerimizi 16 Nisan'a göre planlamışken, tarih değişikliği katılım oranını azaltmaz mı ?
Ayrıca neden bir sendika bünyesinde toplanıyoruz ???

sarı_sarı' Alıntı:
arkadaşlar eylem tarihi neden değişti ki? Uzun zamandır 16 Nisan diye planlanan tarih öne alınmış. İşlerimizi 16 Nisan'a göre planlamışken, tarih değişikliği katılım oranını azaltmaz mı ?
Ayrıca neden bir sendika bünyesinde toplanıyoruz ???
bende hocama aynen katılıyorum tam kendimizi 16sına ayarlamışken neden birden 9una alındı birde sendika işin içine girdi. bu kararrın tekrar gözden geçirilmesini istiyorum

eylemi baştan beri sefa hocamız yönetiminde de bulunduğu sendika adına organize etmişti. bu baştan belliydi arkadaşlar sadece tarih değişti.

bende tarihin değişmesine takıldım. sendikanın işin içinde olması bence bizim için avantaj. hangi sendika olursa olsun bizim haklarımız daha bilinçli bir şekilde savunur. tarihin değişmesi çok büyük problem. ben 3 arkadaşımı alıp geliyordum, şimdi idare problem çıkarıyor( işlerimi 16 nisana göre ayarlayıp ona göre değişiklik yapmıştım) :verymad:

SENDİKA OLMASA BİZİM TOPLANMAMIZ SUÇ SENDİKA İSMİ FARKETMEZ AMA BENİM KANAATİM BU İŞİN YASAL OLMASI. YANİ SİZİ SENDİKA OLMASA DEĞİL MİTİNG ALANINA 3 KİŞİYİ BİLE BİR ARAYA TOPLATMAZLAR

Arkadaşlar ha bir hafta önce ha bir hafta sonra. Gelebilecek arkadaşlar gelmeye çalışsın. Sendikanın olması niye rahatsız ediyor anlamış değilim. Keşke bütün sendikalar destek verse eyleme.

bir sendika toplamazsa bizleri, ipi kopan tesbihin taneleri gibi oluruz. Gençler uyanın! Bu ülkede kamuya ait sıkıntıları sendikalar çözer!

mfk' Alıntı:
bir sendika toplamazsa bizleri, ipi kopan tesbihin taneleri gibi oluruz. Gençler uyanın! Bu ülkede kamuya ait sıkıntıları sendikalar çözer!
Hangi sendika kamuya ait hangi sıkıntıya köklü bir çözüm getirtebilmiş ?
Siyasi görüşler umrumda değildi bu soruyu sorarken? Sebep ne acaba diye sormuştum aldım ki cevabımı "yasal" eylem oluyo sanırım böylelikle :p

sarı_sarı' Alıntı:
mfk' Alıntı:
Siyasi görüşler umrumda değildi bu soruyu sorarken? Sebep ne acaba diye sormuştum aldım ki cevabımı "yasal" eylem oluyo sanırım böylelikle :p
Sendika sitelerine girip sadece son altı ayda yasal girişim yapılarak kaç kamu personelinin hakkı geri kazanılmıştır takip edebilirsiniz.

bende sendika olayını sorgularken tüm sendikalardan destek verilebileceğini kastetmiştim. belli bir sendikanın eylemi gibi olması kafama takılmıştı. tmm onu anladım. ama tarihin değişmesi benim açımdan kötü oldu. 16sında gelebilecektim işlerimi buna göre düzenledim fakat 9unda özel işlerim sebeiyle katılamayacağım. neyse hepimiz için hayırlı olur inşallah.

mfk' Alıntı:
sarı_sarı' Alıntı:
mfk' Alıntı:
Sendika sitelerine girip sadece son altı ayda yasal girişim yapılarak kaç kamu personelinin hakkı geri kazanılmıştır takip edebilirsiniz.

mfk cım canım arkadaşım meslektaşım yasal girişimi sendikasız yapsalardı da haklı iseler kazanırlardı, tamam bir destek var ortada yadsınamaz ama.. mesela bizim gibi sorunlu bir gruba çözüm getirebilmiş bi sendika bilmiyorum.. Hangi siteyi takip etsem bununla ilgili, öneri :?:

Arkadaşlar sendika olmazsa eylem iznini nasıl alacaksınız. Hangi sıfatla toplanacaksınız merak ediyorum

Arkadaşlar bugun afişlerini gördüm. 16 nisan başka bi eylem var.
Sözleşmeli öğretmenlerin eylemi

eylem için izin alındı mı diye sormuştum ama? ona göre gelmeyi düşünüyorum...

Geri