EYLEM YAPALIM MI? VAR MISINIZ?

Kodla Büyü
Ey bilişimciler, dijital eylem isteyenler artık bu babadan kalma eylemleri bırakın, "Twitter" dan haberdar mısınız? Orada dünya her gün yeniden kuruluyor. Hem oturarak(bize de uyar), hem popüler bir eylem olmaz mı?

arkadaşlar ben varım ama hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum 10 saat yol alıp ankaraya gittikten sonra 20-30 kişi olacaksak hiç yapmayalım..ankarada oalcaksak oradaki üni. ve arkadaşlarla geniş bir organizasyon yapalım ve gerekirse bölgelerden araç kaldıralım toplu gidelim en azından..

Ulaşabileceğimiz tüm arkadaşlara haber verelim, yeterli sayılara çıkalım bir an evvel, sonra da eylem vaktini kararlaştırırız..

arkadaşlar sesimizi duyurmadan bu iş çözülmez bu arada arkadaşlardan birinin teklifi gayet güzeldi 1 haftalığına okul sitelerine eylem logosu ve bildirisi koyalım.

Amisos' Alıntı:
Ey bilişimciler, dijital eylem isteyenler artık bu babadan kalma eylemleri bırakın, "Twitter" dan haberdar mısınız? Orada dünya her gün yeniden kuruluyor. Hem oturarak(bize de uyar), hem popüler bir eylem olmaz mı?

dijital eylemden kastettiğimiz o zaten illa siber saldırıdan bahsettmiyoz birine zarar vermeden bahsetmiyoz. hani alanlarda yeterli sayıya ulşamıyoz ya o açıdan bellki nette yeterli sayıya ulaşırız. bir arap baharı gibi bilişimciler uyanışı gerçekleşir.

muslumdemirel' Alıntı:
BTFormator' Alıntı:
Bizim zümremiz genelde oturduğu yerden yapıyor eylemleri maalesef... :verymad:

Okul internet sitelerini bir günlüğüne karartalım. Ya da herkes aynı logoyu veya sloganı koysun.

Hocam okulun internet sitelerine formatörlerden başka kim bakıyor acaba?
fare ile dağ hesabı oluyor bu anlamazdınız bunu gitti.
gidip çatır çatır eylem yapmadıktan sonra olmaz bu iş ama nerde bizim zümrelerde.
biri yazmış bizimkilerin anladığı oturduğu yerden eylem yapmak diye diğeri atlamış,sitelerimizi karartalım diye.
hey yarabbiii.... :verymad:

alanlarda eylem olsun öncelikle sonrasında banner mı tasarlanıyo , tweet mi atılıyoo sonra kara verilir okul sitesini karartınca açıklama olmayınca bir anlamı olmaz , adam gibi bir video tasarlanır nasıl medya okur yazarlığıyla ilgili varsa bizim dersin öneminide anlatan bir reklam filmi daha akılda kalıcı olur.

ben twitterda sürekli eylem halindeyim, sayımız çok az olduğundan dikkat çekemiyoruz, ataması yapılmayan öğretmenler çok etkin bir şekilde kullandılar hala da kullanmaktalar ve baya da ses getirdiler. Atama yapıldı vs. Herhangi bir yerde toplanılacaksa daha önceleri olduğu gibi ona da varım fakat sayımız o eylemlerde çok azdı, gelirim diyenler gelmedi. Farklı olmaz gibi..

bence twitter üzerinden Cumhurbaşkanına ulaşalım..1 hafta boyunca tüm kanallara belirleyeceğimiz bir ileti gönderelim..ntv cnn veya diğer kanallar..Ankara da eylem çare değil..bizim çözümümüz medya..

ben gecen sene geldim, yine gelirim. yeterki sesimizi duyuralım. koyun olmayalım
(ne olursan ol yine gel. hangi sendikaya hangi partiye baglıysan farketmezz, birlik olalım.)

externiades hocam her mesajımda yazıyorum yine yazacağım sendikaları işin içine sokmamız lazım kesinlikle ve kesinlikle sayımız aratacaktır. bu zümre 3. bir fiyaskoyu daha kaldıramaz. şu an zümrenin eyleme inancı yok bu inancı arttırmak lazım. il temsilcilerine ulaşmak çok ta zor olmasa gerek. benim görüşüm tes' e %100 karşı olmasına rağmen özellikle tes bu işi başarır diye düşünüyorum.

arkadaşlar sendikaları en son bu işe bulaştırmamız daha mantıklı geliyor. çoğu arkadaş sendikalar işin içinde olduğu zaman geri adım atabiliyorlar.
bence de ilk olarak illerde aynı gün çelenk koyma ve basın açıklamasından sonra Ankara eylemi daha etkili olur diye düşünüyorum. bu eylemlerle ankarada kaç kişi olacağımız az çok belli olur. Ankaraya giderken örgütlü olursak sendikalara biz başvurmadan onlar peşimizden gelir. hatta otobüs bile ayarlayabilirler..

Daha önceki eyleme katıldım, yine olursa üzerime düşeni yine yaparım..

(karar verenlerin insafını beklemek, kurban bayramında kesilmeyi bekleyen kuzu gibi oluyor artık.. uygulamalara karşı biz de varız diyebilmeliyiz.)

+1 Ankara

ben açık söyleyeyim eğer sayımız 1000 ve yukarısı olmazsa bu eylem bize yarardan çok zarar verir. yukarıdakiler acizliğimizi görüp daha çok üzerimize geliyor. bu sayıyı bulmadan eyleme falan kalkışmayın.

manisa salihli deki arkadaşlarla konuşurum 7 8 arkadaş geleceğimizi düşünüyorum büyük ihtimalle,il ilçe olarak buradan paylaşırsak sayımız tahmini belli olur bence...

:scared: ya ne soran var ne şaşıran sanki böyle bir başlık hiç açılmamış. sanki normal sıradan bir başlık mesajlar jilet gibi kesildi hiç kimse ne oldu bu eylem demedi. iyice umursamaz olduk gitti. :shock:

bu konu sürekli gazlayan iki üç kişi olmazsa ilerlemez, uğraşan arkadaş ya plan organizasyon yapıyor ya da teknoloji tasarımla ortak bir derste buluşma, 2023 vizyon ders, 4 ten itibaren iki saat zorunlu söylentisi çıktığında eylem fikirleri çoğunlukla birlikte ileri bir zamana ertelendi.

Güldürmeyin insanı yahu... ne eylemi? BTciler eylem mi yapacakmış? Şaka için erken değil mi? Bugün 1 Mart. 1 Nisana daha çok var...

Geri