EYLEM YAPALIM!!!!!!!!!!!!!!!

Kodla Büyü

bbbbb

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar forumu hergün takip ediyorum.. birçoğumuzun derdi formatörlük... norm olayı da var tabi.... bazı arkadaşlar gerekli yerlere e-posta gönderiyorlar; dilekçe veriyorlar; ama elde var sıfır... çünkü herkes yapmıyor bunu..kimisi korkuyor başına bişey gelmesinden.. kimisi de "düzelmez nasıl olsa" diyerek elini eteğini çekiyor... ben derim ki KATILIMIN YÜKSEK OLACAĞI BİR EYLEM YAPALIM.... HAVALAR ISINMAYA BAŞLAMIŞKEN... LÜTFEN ARKADAŞLAR HEPİMİZİN NE OLDUĞU, NE OLACAĞI BELLİ DEĞİL.....

öğrencilerin canı daha fazla yandı. Belki bu sefer gelirler. formatörlerden umudum yok.

eylem kar etmez boşuna yapmayın

*Eğitim sistemi tartışılırken,eylemler yapılırken bizim duruma el atılacak değil ya
*bu saatten sonra ders gelmez.
*formatörler şahsi çabalarla idareyle arayı tutup,ya da iyi bi idareye denk gelerek rahat bir çalışma ortamı sağlamalı.
*herkes usanmış,umudunu yitirmiş halde,durumumuz ne olacaksa bi ara hallolur(belki seneye,belki öbür sene....)
*eylemi de artık atanamayan BT mezunları yaparlar.

durum bundan ibaret :?

Eylem şart bana kalırsa nisanda Meb ankarada eylem yapalım. Yoksa bakan efendinin bizi takaçağı yok. Buna ankaradaki Bötelileri davet etmeliyiz. . . Bunun için ankaradaki arkadaşlardan ricamız Böteleri haberdar etmek gerekirse bölüm hocalarının katılması sağlanmalı

bence de havalar ısındı.. dernek de kuruldu.. daha fazla katılım olabilir. derneğimiz işin içinde olmalı.. zaten derneğin kurucuları arasında büyük üniversitelerin böte bölüm başkanları hocaları da var.. ayrıca her sendikanın temsilcileri ile ortak bir basın açıklaması yapılmalı..

birde bedencilerin de başına gelmişti bu durum dersleri kaldırılmıştı seçmeli olmuştu. onlarda eylem yaparak derslerini geri almışlar.. nasıl yaptılarki acep?? şu anda fen liselerinde bile haftada 2 saat zorunlu beden var..

sözbende' Alıntı:
Eylem şart bana kalırsa nisanda Meb ankarada eylem yapalım. Yoksa bakan efendinin bizi takaçağı yok. Buna ankaradaki Bötelileri davet etmeliyiz. . . Bunun için ankaradaki arkadaşlardan ricamız Böteleri haberdar etmek gerekirse bölüm hocalarının katılması sağlanmalı

hocam böyle güzel fikirler üretiliyor.ama katılım sağlanamıyor.ayrıca eylem sonunda herhangi bir şey değişmiyor.

ha açlık grevi yapacak 20 kişi toplayabilirsek belki o zaman ses gelebilir.ama bu bile şüpheli

Eğitim Dekanlarına mail yollama

Arkadaşlar 26 mart pazartesi eğitim deknaları ile meb bakanı toplantı yapacak mış. aşağıda bütün deknaların mail adresleri var.Bütün dekanlara durumumuz noktasında mail atsak.
egitim_fakultesi@ibu.edu.tr
maydin@adiyaman.edu.tr
sedasaracal@adu.edu.tr
sedasaracal@gmail.com
skaya@ahievran.edu.tr
kkoktekin@agri.edu.tr
mturkkahraman@akdeniz.edu.tr
egitim@aksaray.edu.tr
ademoc71@hotmail.com
yukselgoktas@atauni.edu.tr
yuksel.goktas@hotmail.com
ottoman1300@hotmail.com
firdevsgunes@bartin.edu.tr
giray.topal@batman.edu.tr
mmolla@bayburt.edu.tr
bekman@boun.edu.tr
egitim@bozok.edu.tr
yabali@yahoo.com
ayhanozturk@cumhuriyet.edu.tr
rgulendam@hotmail.com
ef@cu.edu.tr
syucel@dicle.edu.tr
mustafa.toprak@deu.edu.tr
erarslan@dpu.edu.tr
suleyman.dogan@ege.edu.tr
egitim@erciyes.edu.tr
asaydam@erciyes.edu.tr
eakpinar@erzincan.edu.tr
Fırat bulamadım
aligul@gazi.edu.tr
ozaslanmd@gantep.edu.tr
Gaziosmanpaşa
mustafa.turkmen@giresun.edu.tr
buket@hacettepe.edu.tr
battalaslan@hakkari.edu.tr
hbilek@hotmail.com
bdonmez@inonu.edu.tr
sdilid@gmail.com
sbilgili@atauni.edu.tr
niyazic@erciyes.edu.tr
abaki@ktu.edu.tr
mkutlu2002@yahoo.com
mkutlu@kku.edu.tr
ykishali@kocaeli.edu.tr
costurk@marmara.edu.tr
tyanpar@mersin.edu.tr
sunbul@selcuk.edu.tr
a_sunbul@hotmail.com
ef@alparslan.edu.tr
egitim@nevsehir.edu.tr
Rektor@nevsehir.edu.tr
muratalp@nigde.edu.tr
cyilmaz@omu.edu.tr
myozden@metu.edu.tr
rkarakus@sakarya.edu.tr
oktavukcu@nku.edu.tr
omer@dicle.edu.tr
leventb@sinop.edu.tr
atillasaglam@trakya.edu.tr
maltun@uludag.edu.tr
htokgoz@yildiz.edu.tr
icelik_65@yahoo.com
aazar@karaelmas.edu.tr
aozfirat@mku.edu.tr

Bana kalırsa, şahsi düşüncem bakan durumun farkında, yani farkındalığı artırmaya çalışmak artık eskisi kadar önemli değil. Biz rahatsızlık yaratacak eylemler yapmalıyız. Basının haber yapması daha etkili olur. Benim düşüncem bu şekilde.. Daha da ayrıntılı tartışılabilir.

mail atmak çözüm olsaydı, şu ana kadar 100 tane net yönetmelik ortaya atılırdı bt cilere yönelik..ayrıca bilgisayarcıyız diye, bilgisayar başında oturarak hiçbir şey yapamayız!!!!

Re: Eğitim Dekanlarına mail yollama

i.d.' Alıntı:
Arkadaşlar 26 mart pazartesi eğitim deknaları ile meb bakanı toplantı yapacak mış. aşağıda bütün deknaların mail adresleri var.Bütün dekanlara durumumuz noktasında mail atsak.
egitim_fakultesi@ibu.edu.tr
maydin@adiyaman.edu.tr
sedasaracal@adu.edu.tr
sedasaracal@gmail.com
skaya@ahievran.edu.tr
kkoktekin@agri.edu.tr
mturkkahraman@akdeniz.edu.tr
egitim@aksaray.edu.tr
ademoc71@hotmail.com
yukselgoktas@atauni.edu.tr
yuksel.goktas@hotmail.com
ottoman1300@hotmail.com
firdevsgunes@bartin.edu.tr
giray.topal@batman.edu.tr
mmolla@bayburt.edu.tr
bekman@boun.edu.tr
egitim@bozok.edu.tr
yabali@yahoo.com
ayhanozturk@cumhuriyet.edu.tr
rgulendam@hotmail.com
ef@cu.edu.tr
syucel@dicle.edu.tr
mustafa.toprak@deu.edu.tr
erarslan@dpu.edu.tr
suleyman.dogan@ege.edu.tr
egitim@erciyes.edu.tr
asaydam@erciyes.edu.tr
eakpinar@erzincan.edu.tr
Fırat bulamadım
aligul@gazi.edu.tr
ozaslanmd@gantep.edu.tr
Gaziosmanpaşa
mustafa.turkmen@giresun.edu.tr
buket@hacettepe.edu.tr
battalaslan@hakkari.edu.tr
hbilek@hotmail.com
bdonmez@inonu.edu.tr
sdilid@gmail.com
sbilgili@atauni.edu.tr
niyazic@erciyes.edu.tr
abaki@ktu.edu.tr
mkutlu2002@yahoo.com
mkutlu@kku.edu.tr
ykishali@kocaeli.edu.tr
costurk@marmara.edu.tr
tyanpar@mersin.edu.tr
sunbul@selcuk.edu.tr
a_sunbul@hotmail.com
ef@alparslan.edu.tr
egitim@nevsehir.edu.tr
Rektor@nevsehir.edu.tr
muratalp@nigde.edu.tr
cyilmaz@omu.edu.tr
myozden@metu.edu.tr
rkarakus@sakarya.edu.tr
oktavukcu@nku.edu.tr
omer@dicle.edu.tr
leventb@sinop.edu.tr
atillasaglam@trakya.edu.tr
maltun@uludag.edu.tr
htokgoz@yildiz.edu.tr
icelik_65@yahoo.com
aazar@karaelmas.edu.tr
aozfirat@mku.edu.tr

Bu çok mantıklı, bir matbu oluşturup, herkes kendi mailinden (farklı adresler) mail gönderelim.

her zaman söylüyorum en güzel eylem
hem dikkat cekmesi acisindan hem de uygulanabilirlik acisindan 1 gün is birakmaktir.
tüm bt ögretmenlerinin katilimiyla ya da cogunlugun
ama bt ögretmenlerinin yarisi ya da dah fazlasi katilmazsa (ki nasil olacagini kestiremiyorum)
hic bir halt olmaz gene

Ne Eylemi, Kıyameti koparalım ortalığı yıkalım bir zümre yok oluyor uyann artık yeter. birinin şu uyuyan devi uyandırması lazım. mısırlılardan ders mi alsak ne yapsak anlamadımki.

küçük bir kısım çıldırırken yerinde duramazken büyük bir kısım kılını kıpırdatmaz sa olmaz bu iş.

BT Zümresinin canı daha da yanmalı işte o zaman yaptığımız eylemler 100 kişiyi belki geçebilir.22 Ekimde bu sahneyi yaşadık o günü küçümseyen ve şehitler oldu diye iptal edelim diyenlere o gün de demiştim.Şehitler 1 günde unutuldu ama biz hala aynı durumdayız.Türkiyede gündem gün geçmeden değişir..

Eylemi yine de yaparız ben Ankarada BT ci olarak yine 2-3 rkadaşla tasarlarım bir eylem.Bu eyleme inanmayan yapmayalım diye çomak sokan arkadaşlara da şöyle bir lafım var.Biz tecavüze uğruyoruz taciz ediliyoruz en azından bağırıp çağırarak bundan zevk almadığımızı gösteriyoruz. Eylemler bir şeyleri değiştirmese bile kendini yok sayan zavallılar gibi davranmamış oluyoruz ve tepkimizi gösteriyoruz haksızlık karşısında...Gerisini ses çıkarmayan ve bu tacizden zevk alan zavallılar düşünsün ve çocuklarının suratlarına boyle baksınlar.Evet çocuğum bu devlet halkının haklarını gaspederken ben sustum şimdi üzgünüm ama diyerek...

Arkadaşlar bu Dekanlara ATILACAK mail işi de bence ciddiye alınmalı.Çünkü biz 22 Ekim eylemini planlayıp hayata geçirme döneminde Ankaradaki üniversitelerin BÖTE bölüm başkanlarıyla görüşmüştük.Ve yukarıdaki mail adreslerinde METU-ODTÜ bölüm başkanı M Yaşar ÖZDEN de vardı.Ve Hacettepe Üninin dekanı Prof dr Buket Akkoyunlu da BÖTEli hocalardır.Biz ekim ayında kendileriyle görüşmüştük eylemi desteklemeleri için Hacettepe Öğrencileri saolsun o gün eyleme bayaa destek vermişlerdi.Hatta BT öğretmeninden cok Böte öğrencileriyle eylemi yaptık diyebilirim.Bu gün burda mızmızlanıp klavye kahramanlaığı yapan arkadaşlar görüyorum ki ekimden bu yana aylar geçmiş ama biz BT ciler hiç değişmemişiz.hala norm fazlası hala gereksiz ve ağlayan öğretmenleriz.

Her neyse bu maille en azından konuya hakim 2 tane fakülte dekanına yani ODTÜ ve HACETTEPE Dekanlarına ki bunlar BÖTE li hocalar onlara ulaşıp durumu tekrar hatırlatabiliriz.Hatta ben farklı adreslerden defalarca gönderiyorum maili spama düşmesin görünsün diye.Ve hatta Hacettepeye ve ODTÜ ye gidip kendileriyle tekrardan görüşmeye çabalayaağım...

Çaresizlik içersinde boğuluyoruz.İşte 2. yılımızıda hüsranla bitirdik.Bu zümre birlikte hareket etmediği sürece bir şey de olacağını düşünmüyorum.Bunu 22 ekimde günlerce emek verip planladığımız eylemde de gördüm ve inancımı yitirdim aylar önce...Bizimle planlamaya katılan ancak 3 BT öğretmeni bulabildim.Yine de ayda bir foruma takılıp bakmaktan da kendimi alamıyorum.Bir faaliyet olur da destek olamam diye.Neyse herkese saygılar...Ama maili atalım lütfen..

formatörlüğü krallık olarak gören var
krallarda isyan etmez yine 200-300 bilemedin mak. 350 kişi
hep yazıyorum yine yazıyım Ankara da ki bt ciler nerdeyse 0 katılım yapar gördük, yaşadık
bu sefer Taksim olmalı eylem yeri ama bu başlıkta diğerleri gibi eriyip gidecek.

Bakan 26 Mart Pazartesi günü dekanlar ile bir araya geliyor.Ankarada Olan Arkadaşlar veya Dernek başkanımız Ankaradaki bir kaç dekan ile yüz yüze görüşürlerse cok iyi olur.

Geri