F@tih Fiber Hızı & Canlı Ders

Kodla Büyü

malhun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, okullarda F@tih ağında, aynı anda verimli bir şekilde 10'dan fazla Zoom canlı dersi yapılabilir mi sizce? Lütfen fikirlerinizi yazar mısınız?

Okulumuzda sınıfların yarısına yüz yüze eğitim verilirken diğer yarısı için aynı anda Zoom üzerinden canlı ders düşünülüyor.

Gerçekten şu salgın hayırlısıyla bitseydi... Uzaktan Eğitimde de en çok Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine iş düşüyor.

aslinda canli ders veren hocanin sinifa kamera kurcan o an zoomdan izliycek diger yarisi da evde

aslinda canli ders veren hocanin sinifa kamera kurcan o an zoomdan izliycek diger yarisi da evde
Hocam, gerekli ekipmanlarla bir şekilde canlı ders ayarlanabilir inşallah ama İnternet hızı açısından sormuştum, canlı derslerde bağlantıda problemler olur mu, diye...

Hocam bizim okulda öğretmenlerimiz kendi bilgisayarları ile canlı ders yapıyorlar, sıkıntı yok. Genelde sorun olmuyor. 100 mbit fatih fiber var okulda. Aynı zamanda okulda eba destek noktası da var. Aynı anda 3 kişi ders yaptığını gördüm bu zamana kadar, fazlasını görmedim. Eba destek noktasında çok nadir 10 öğrenci geldiği oluyor, ortalama 4-5 öğrenci oluyor.

Arkadaşlar, okullarda F@tih ağında, aynı anda verimli bir şekilde 10'dan fazla Zoom canlı dersi yapılabilir mi sizce? Lütfen fikirlerinizi yazar mısınız?

Okulumuzda sınıfların yarısına yüz yüze eğitim verilirken diğer yarısı için aynı anda Zoom üzerinden canlı ders düşünülüyor.

Gerçekten şu salgın hayırlısıyla bitseydi... Uzaktan Eğitimde de en çok Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine iş düşüyor.
100mbit 4-5 katını gözü kapalı kaldırır.

https://support.zoom.us/hc/en-us/ar...e=true#h_d278c327-e03d-4896-b19a-96a8f3c0c69c

Son düzenleme:
Düzeltme yapıyordum ama geç kalmışım..

Geri