Facebook hesabım çalındı ne yapmalıyım?

Kodla Büyü

zafer_can

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar facebook hesabım ele geçirildi. Şifremi elde ettim ama tekrar ele geçirdi. Kurtarma bilgisinde bulunan mail adresini de değiştirmişler ve şu anda facebook hesabım dondurulmuş durumda.

Ne yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Hesabı şikayet et. Arkadaşlarına da durumu bildir. Belli bir sayıda şikayet yerse o hesap kapanıyor.

Şifremi unuttum de kimlik fotokopisinin belli kısımlarını gizleyip göndermeni istiyorlar ardından bir iki saate açılıyor.

mert_aylan' Alıntı:
Şifremi unuttum de kimlik fotokopisinin belli kısımlarını gizleyip göndermeni istiyorlar ardından bir iki saate açılıyor.

Bu ne kadar güvenli hocam kimlik fotokopisinin bir kısmı.

Güvenli değil ama başka türlü vermiyor hesabı bir de faturayla doğrulama yöntemi var sanırım isterseniz onu deneyin.

Öncelikle geçmiş olsun hocam.
Daha önceden facebook, benim hesabımı da durduk yere dondurmuştu. (güvenlik gerekçesiyle) benden 2 tane kimlik bilgisi istedi. Bir tanesini nüfus cüzdanını verdim. Diğerine de yüzme kursunun kimlik kartını vermiştim. Sisteme yüklediğimde gece saat 1 gibiydi. sabah beşte mail göndermişler. Mailimideki linke tıklayarak hesabımı geri almıştım. Facebook eğer sistemde kayıtlı cep telefonu numaranız yoksa kimlik doğrulama yöntemini uyguluyor. Burada önemli olan kimlikte facebook un istediği bilgiler ile facebook taki bilgilerin aynı olması ve fotoğrafın benzerlik arz etmesidir. Bunları sağlandığız takdirde facebook size hesabınızı geri veriyor.

Hocam yanlış anlamaz isen hesabını nasıl çaldılar nasıl oluyor bu çalma işi?

ok_series' Alıntı:
Daha önceden facebook, benim hesabımı da durduk yere dondurmuştu. (güvenlik gerekçesiyle) benden 2 tane kimlik bilgisi istedi. Bir tanesini nüfus cüzdanını verdim. Diğerine de yüzme kursunun kimlik kartını vermiştim. Sisteme yüklediğimde gece saat 1 gibiydi. sabah beşte mail göndermişler. Mailimideki linke tıklayarak hesabımı geri almıştım. Facebook eğer sistemde kayıtlı cep telefonu numaranız yoksa kimlik doğrulama yöntemini uyguluyor. Burada önemli olan kimlikte facebook un istediği bilgiler ile facebook taki bilgilerin aynı olması ve fotoğrafın benzerlik arz etmesidir. Bunları sağlandığız takdirde facebook size hesabınızı geri veriyor.

Bir sorum olacak hocam. İşin olumsuz yanı facebooka girişteki mail adresini hiç kullanmıyorum. O adrese de kurtarma linki gonderirlerse hiç işe yaramaz. Sizin hangi mail adresinize gönderdiler veya bunun için sizden mail adresi talep ettiler mi?

zafer_can' Alıntı:
ok_series' Alıntı:

Bir sorum olacak hocam. İşin olumsuz yanı facebooka girişteki mail adresini hiç kullanmıyorum. O adrese de kurtarma linki gonderirlerse hiç işe yaramaz. Sizin hangi mail adresinize gönderdiler veya bunun için sizden mail adresi talep ettiler mi?

Mail adresini de çalmış olabilirlerdi yani bu belgeleri verdiğinizde mail adresinizi de değiştirmeniz için yönerge sağlayacaklardır. Facebook için olmasa da hotmail için hiçbir bilgisini hatırlamadığım en eski mail adresimi geri alabilmiştim iletişime geçip.

zafer_can' Alıntı:
ok_series' Alıntı:

hocam ben facebook girişteki mail adresini devamlı olarak kullandığım için sıkıntı olmadı bende. Ancak Tusunami hocamızında dediği gibi facebook bir yönerge sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Geri