Facebook ve İzlesene....Nasıl?

Kodla Büyü

geceyolcusu2002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
facebook'ta bir arkadaşınız izlesene.com'da bir video izlediği zaman hemen o kişinin profilinde ......kişisi ..... videoyu izledi diye paylaşıma açılıyor. siz isteseniz de istemeseniz de. hatta o kişinin arkadaşları onun paylaşımına tıkladığı zaman bile ister istemez onların da profilinde yayınlanıyor. bu nasıl oluyor ve bunu wordpress sitemde yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?

uygulamalara izin verdiyseniz, facebookta oturum kapatılmadı ise, farklı bir tarayıcı penceresinde açsanız bile sizin adınıza paylaşır.sanırım duvarınızda da göremiyorsunuz bunu :)

tamam işte aynen öyle oluyor da bunu kendi sitemizde hiti arttırmak ve seo açısından faydasını görmek için nasıl yapmalıyız?

hocam nasıl olduğu konusunda bir fikrim yok ama son zamanlarda virüs misali saçma sapan videolar yayınlıyorlar :-1:

virüs olduğunu düşünmüyorum hocam öyle olsa izlesene.com gibi bir site buna izin verir mi sizce. virüs olsa bunu gibi birçok site yapar ama ben sadece o siteninkini gördüm başka görmedim.

vallahi hocam ben sadece o siteyi gördüm onun dışında görmedim. hatta onlarda da ...kişisi ..... videoyu paylaştı olarak değil de izledi olarak geçiyor. bu bence bir kodla yapılmış bir şey diye düşünüyorum...

tıkladınız mı o gelenlere hiç nereye gönderiyor, direk izlesene sitesine mi yoksa uygulama sayfasına mı? ben de ilgisiz kişilerden ilgisiz video isimleri gördüm tıklamadım

Üniden saygıdeğer bir profösörümüz kızın kıçına 2 tane kamera takma videosunu izlemiş,
ilimizin cemaat abilerinden bir abimiz sokakta inanılmaz frikik videosunu izlemiş... :mrgreen:

Bu işin içinde bir hinlik var gibi, eğer yoksa yılın bombaları olur. :mrgreen:

solomonte' Alıntı:
Tabi kodsal bir durum da vardır muhakkak... Twitter'da paylaşılan mesajın Facebook'ta da paylaşılması gibi...

Genelde arkadaşlarımdan birkaçında Siz.net ya da izlesene.com.da şunu izledi diye paylaşımlar görüyorum. Hatta aynı video paylaşımları tekrar tekrar da var. Kişiler bunu bilerek yapmıyordur... Siz, o arkadaşınıza sorup bir teyit alın; paylaştı mı paylaşmadı mı diye...
sayın hocam o şahıslar paylaşmıyor.. sadece izliyor. izleyince direkt duvarlarında görünüyor. sizin arkadaşlarınızdan biri de izlediği zaman onun da duvarında direkt çıkıyor.iki ya da üç gün sonra duvarınızda görünüyor ama iş işten geçmiş oluyor. çünkü sizin arkadaşlarınızdan herkes izlemiş oluyor ve böylece hit arttıyor.

hocam neden hep sakıncalı videoları izliyormuş gibi bir izlenim var. yani taciz falan filan gibi. normal bir video da olabilir ki oldu yani...

bu videoların izlendiğini bende düşünmüyorum eğer gerçekse arkadaşlarımı seçerken daha dikkatli olmam gerekiyor sanırım herkes saçma sapan video izliyor.... facebook üzerindeki uygulamaya kayıtlı olunca oradan cooklar sisteme kaydoluyor ve otomatik paylaşım yapıoyr diye biliyorum

konu nerden nereye geldi. kendi siteme uygulayıp facebook sayfam üzerinden sitemi beğenen insanların arkadaşlarına ulaşmayı amaç edinmiştim. ama anlaşılan nasıl yapıldığı ile ilgili bilgisi olan yok kanımca.

geceyolcusu.... facebook üzerinde uygulamaya katıl butonuna tıkladığında duvara ulaşım yetkisini alıyorlar sonra kendileri o kodlarla duvarda paylaşım yapıyor bildiğim kadarıyla

Tam olarak nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum şu an ama onlar virüs kaynaklı değil. izlesene.com facebook uygulamasına izin verenlerin profilinde otomatik olarak paylaşılıyor izledikleri. Baya bi öncesi facebook ve gizlilik politikasıyla alakalı bir yazıda bu tür bir yenilik olduğunun altı çiziliyordu.

şimdi aradığımda söyle birşey buldum:
http://www.certifiedcio.com/mobile-comp ... s-you.html

hesap ayarları - uygulamalar karşısındaki düzenle seçeneğinden sadece ben veya uygulamayı kaldır gibi seçenekleri seçtiğinizde düzeleceğini düşünüyorum.

Geri