facebook yeteneksizde virüsü

Kodla Büyü
Ben de salaklık edip tıkladım; ama indirilmeye çalışılan dosyayı indirip çalıştırmadım, herhalde bulaşmamıştır.

Hocam karşılaşmadım ama tarayıcıyı sıfırlamayı deneyebilir, uygulamalardan kaldırabilirsiniz. Birde regeditten düzen-bul deyip oaradan arayarak ilgili kayıtları silmek çözüm olur... Kolay gelsin...

arkadaşlar bu tür virüsler regeditten silseniz dahi gitmiyor. Sistemi geri yükleyin yada format

combofix ile taradım, avg ile taradım chrome eklentilerini kaldırdım sorun çözüldü.

bende chrome u kaldırdım tekrar kurdum...sorun ortadan kalktı...ya da şimdilik öyle gözüküyor...

ben virüsün silindiğini zannederken yine başıma musallat oldu...acil çözüm arıyorum arkadaşlar... :(

Hocam virüs, ne işi yapıyor? Nedir? Nerden bulaştı? Olasa da incelesek?

Hocam tarayıcı sıfırlayın ve yukarda dediğim programlarla taratın. Bişey bulunursa zipleyin yükleyin inceleyelim :)

hocam virüs şu şekilde:

arkadaşının profilinde "ben ne kadar da çılgınım şimdi de yetenek sizsiniz e katıldım" şeklinde bir video çıkıyor...meraklıysan tıklıyorsun benim gibi...:) sonra arka arkaya 4-5 tane flash player gibi bişiy indirmeye çalışıyor...artık bir virüsünüz var oluyor...facebook a giriş yaptığınız an duvarda bu kez sizin için aynı video paylaşılıyor...bişiy olmaz paylaştıkça silerim dersen silinmiyor da...bir süre sonra iyice sapıtıyor millete mesaj atmaya başlıyor "son paylaştığım videoyu izleyip bana destek olur musun diye"...işte maceramız böyle...

dediğiniz programı denedim 2 tane güvenlik boşluğu ve 2 tane zararlı eklenti buldu...isim felan yazmıyordu ama ya da ben göremedim...

şimdi de şöyle bir sorunum var chromu tekrar kurmaya çalışıyorum bu kez de "chrome yükleticisi başlatılamadı" diye uyarı alıyorum...ama kanımca verdiğiniz program işe yaradı hocam...çok teşekkür ederim...(fakat emin olamıyorum henüz :) )

O programla işiniz bitince kaldırın... Birde malwarebytes denediniz mi? Son olarakta açılışta combofix deneyin...

Hocam şöyle yapın, aynı sayfadan indirin, sonra virustotal'de o dosyayı atıp inceletin, orada antivirüs programlarından hangisinin tanıdığı gösterilecek. Onu indirip taratmayı deneyin :)

chrome u da kurdum şimdilik gitmiş gözüküyor...uyguladıklarımı da yazayım sonra gelenlere yardımcı olsun:

1.Avira free antivirüs(flash player ile ilgili bir virüs buldu)
2.YAC virüs temizleme(2 tane güvenlik açığı ve 2 tane zararlı eklenti buldu)
3.malwarebytes taraması(2 tane virüs buldu ama bunlar bu olay ile ilgili değil anladığım kadarıyla çünkü ***** dosyaları idi)

tabi bunları yapmadan önce chrome u kaldırdım...sonra tekrar kurdum...yardımcı olan herkese iyi akşamlar...

Hocam videomu izle, oy ver vb paylaşımda bulunuyor arkadaşlarınızın hesabından, tıkladığınızda "flash player" simgeli bişey iniyor, tıklanınca durum bu sanırım...

Bir çok upload sitesinde yönlendirilirken de aynı "program" indirilmeye çalışıyor... Şu son dönem moda olan "flash player tarzı programlarla yapılıyor...

Geri