Facebook'ta esrarengiz bir olay

Kodla Büyü

edebaliye

Site Gezgini
Arkadaşlar dün akşam facebookta ilginç bir olay yaşadım. Benzer bir olay yaşayan ya da yorum yapacak olan var mı acaba?
Face'te Duvarımda bulunan bir resmin altına içinde "beğenmek" ifadesi bulunan bir yorum paylaştım. yaklaşık 1,5-2 dk sonra (bu süre bilgisayarımın yavaşlığından kaynaklanabilir.) bilgisayardan ses geldi. Bir bayan sesi "sizin beğeninizi hak edecek ne yaptım ben" diyordu. Durduk yere bilgisayarımdan alakasız bir sesin gelmesi beni şaşırtmıştı. Yine de açık olan diğer sayfaları kontrol ettim acaba radyo filan mı açık diye; ama ses verecek başka bir sayfa açık değildi. Yanlış duymuş olabilirim düşüncesi ile aynı odada bulunan arkadaşa bir ses duyup duymadığını sordum. Duyduğunu söyledi. Hatta benim bilgisayardan konuşma açtığımı sanmış. Her neyse biraz düşündükten sonra yazdığım yorumla alakalı olabileceğini düşündüm ve aynı yorumun altına aynısını tekrar yazdım. Yine aynı ses. Sesin Bir süre sonra 3. defa aynı yorumu yazdım ve aynı ses geldi. fakat daha sonraki denemelerimde ses yok. Şimdi merak ediyorum. Facebook yeni çalışmalar içinde de denek olarak beni mi kullandı. Yoksa bilgisayarımın içine cin mi girdi? :))

Benim facebookta ses yok seda yok oysa bende beğeniyorum, bende paylaşıyorum; buradan facebook sayfamı kınıyorum :p

(İlginç)

valla hocam sesi sadece ben duymuş olsam hakkımda aynı şeyi ben de düşünecektim ama bir şahit daha var, artık toptan çıldırdıysak bilemiyorum. Hele ki Erciş şartlarında herşey olabilir. Eğer öyleyse sayın bakanın deprem tayini vermesi için elimizde koz olmuş olur. 8) Tabi burayı karantina altına almazsa

Hocam Facebook içerisinde bu tarz bir virüs olması çok zor.Herhangi bir pop-up falan açık mı kalmıştı acaba? Genelde onlar bu tarz sesler çıkartıyor.Ama ard arda bu durumu yaşamanız cidden çok ilginç?

mazaka2012' Alıntı:
Hocam Facebook içerisinde bu tarz bir virüs olması çok zor. Herhangi bir pop-up falan açık mı kalmıştı acaba? Genelde onlar bu tarz sesler çıkartıyor.Ama ard arda bu durumu yaşamanız cidden çok ilginç?
Mazaka Hocam dediğim gibi ses gelebilecek bir sayfa açık değildi. Yazdıklarımın çok saçma göründüğünün farkındayım ama ben de bu olaydan sonra 1 saat kendime gelemedim. Sonra da zaten bilgisayarı formatladım.
Bu durumdan sonra facebook'un sesli tepkiler üzerinde çalışma yaptığı kanısına vardım. En mantıklısı bu gibi sanki. Yakında kokusu çıkar, (çıksın mümkünse yoksa gerçekten kafayı yediğimin ismidir.)

Geri