facebookta hakarete uğradım. Tazminatla ne kadar alırım?

Kodla Büyü

halk

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar facebookta bir grupta yaptığım normal bir yoruma karşı düşünceye sahip birisi yorumuma alt yorum yaparak "şerefsizsin sen" ibaresini yazmış. Kanıtlamak için en sağlam yol sanırım video kaydı çekerek savcılığa suç duyurusunda bulunmak. Bunun için tazminat davası açıp ne kadar koparabilirsem koparıp bir vakfa bağışlayacağım. Sizce bu ifade ne kadar eder: şerefsizsin sen ifadesi. 20 bin lira iyi mi? Çıtayı yüksek mi tutayım. 50 ?

amacın paraysa hiç uğraşma hocam. emsal davalara bak. tazminat yok. 3-5 ay hapis cezası denetimli serbestliğe çevrilmiş genelde.

Hocam davayı kesin kazanacaksan davayı aç. Zaten masrafın olmuyor, masrafları kaybeden taraf ödüyor. Para koparmak iyi de para koparamasan bile sırf mahkeme kazanmak için davayı aç. En azından hadlerini bildirmiş olursun o ş......lere. :mrgreen:

YouTube da videodan çok yorumlar için giriyorum :lol:
Hocam 2 yol var, ya aynısiyla mukabele et ki onermem, veya dava aç.

Tck 125 kardeşim burada açıkca belirtilmiştir...şerefsiz sözü helede direk seni hedef alarak yazdığı açıkca belli..suçtur...fakat bu fiilden dolayı zenginleşmeyi bekleme arkadaşım..tazminat kişilerin durumuna göre belirlenir ve yargıtay kararlarında açıktırki "tazminat zenginleşme nedeni olamaz".

Arkadaşım öyle diyorsunuz da başbakan çatır çatır alıyor milletten. O hangi hakime şikayet ediyorsa o hakim amcayı bulayım. Emsal göstereyim başbakanı...
:wink:

halk' Alıntı:
Arkadaşım öyle diyorsunuz da başbakan çatır çatır alıyor milletten. O hangi hakime şikayet ediyorsa o hakim amcayı bulayım. Emsal göstereyim başbakanı...
:wink:
:alkis:
hocam dua et face den duymuşsun hakareti, twitter ve diğer sosyal siteler olsa hiç birşey yapamazsın
Facebook Türkiye hukuk bürosu taksimde :) savcılık yoluyla bu bilgilere ve kişiye rahatlıkla ulaşılır. diğer bir çok sosyal paylaşım platformunun TÜRKİYE DE hukuk bürosu yok

hocam avukata sorun
duyduğum birşey vardı ne kadar doğru bilmiyorum ama
hakim tazminat miktarını çok bulursa, samimiyetine inanmayıp karşı tarafa ceza vermeyebilirmouş

bilgisayar başında o adamın o mesajı yazdığıını ispat etmen de lazım benzer davalar var :) bilader bence cemaat taktiğini kullan kasetini çıkar :D

mahkemeyle uğraşma sende altına yorum yaz mekanını öğren git ağzını burnunu kır. emin ol daha kısa ve ferahlatıcı yöntem

bbneet02' Alıntı:
syangela' Alıntı:
amacın paraysa hiç uğraşma hocam. emsal davalara bak. tazminat yok. 3-5 ay hapis cezası denetimli serbestliğe çevrilmiş genelde.
devamında da bu kişinin seni mahkemede bir şekilde tanıyıp ailene musallat olması da cabası
ayrıca arabanın çizilmesi lastiklerin delinmesi sahipsiz mektuplar cabası. boşuna uğraşma hakarete uğradığın foruma seviyesiz yerdir diye kabullenip bir daha uğramayacaksın çözüm budur.
başına gelenlerden biliyorum adamın birini sudan ama böyle seninde düşündüğün gibi para koparayım derdiyle
şikayet ettiler ettiklerine pişman ettirdi karşı tarafı.
bak şimdi hocam tamamen senin iyiliğin için sana birkaç tavsiye vereceğim aç kulağını iyi dinle

mishal ; şimdi bu yazdıklarına binaen ben sana buradan birsürü küfür yollarım, nedenmi nasıl olsa sen daha en başından ben sana tek kelime etmeden korkmuşsun, nasıl olsa söylediklerimi yutacaksın, allah bilir birkaç kelime söyleyip üsütüne gelsem sana küfür etmeme rağmen birde benden özür dileyeceksin, bu senin yazdıkların işdeğil hocam, her gelene ağam paşam dersen hayatta hiç olursun.
"hakkını aramaktan vazgeçen hakkı ile birlikte şerefinide kaybeder" hz. ali

muamma25' Alıntı:
mahkemeyle uğraşma sende altına yorum yaz mekanını öğren git ağzını burnunu kır. emin ol daha kısa ve ferahlatıcı yöntem
sizin sokaktan ve sokakta olanlardan haberiniz yok galiba, bir öğretmenin silahı aklı ve düşünceleridir hocam, bu senin dediğin öğretmenin metodu olamaz olursada %99.9999 dersini alır yerine oturur.
öfke ile kalkan zararla oturur.

halk' Alıntı:
Arkadaşlar facebookta bir grupta yaptığım normal bir yoruma karşı düşünceye sahip birisi yorumuma alt yorum yaparak "şerefsizsin sen" ibaresini yazmış. Kanıtlamak için en sağlam yol sanırım video kaydı çekerek savcılığa suç duyurusunda bulunmak. Bunun için tazminat davası açıp ne kadar koparabilirsem koparıp bir vakfa bağışlayacağım. Sizce bu ifade ne kadar eder: şerefsizsin sen ifadesi. 20 bin lira iyi mi? Çıtayı yüksek mi tutayım. 50 ?
vallahi sana hayranım dostum bu forumun senden öğrenecek çok şeyi var. :-1:

bu arada bildiğim kadarı ile ya 1 ya 3 yıl boyunca hangi bilgisayardan ne zaman ne yorum atılmış bunların kayıtları telekomda saklı tutuluyor, mahkemeden istek olması halinde kayıtlar mahkemeye iletiliyor, herhangi bir delile ihtiyacın yok diye düşünüyorum.

@halk sana bir sorum olacak cevaplayabilirsen sevinirim, darp raporu sağlık ocaklarından yada özel hastanelerden alınabiliniyormu yoksa illaki devlet hastanesi mi olmak zorunda?

hastasıyız dede' Alıntı:
muamma25' Alıntı:
sizin sokaktan ve sokakta olanlardan haberiniz yok galiba, bir öğretmenin silahı aklı ve düşünceleridir hocam, bu senin dediğin öğretmenin metodu olamaz olursada %99.9999 dersini alır yerine oturur.
öfke ile kalkan zararla oturur.
benim sokakta olanlardan haberim var merak etme.zarardan korkan zararını döküyor ne yazıkki.öğretmenin silahı aklı ve düşünceleridir sözüne katılıyorum

Hocam avukata sorup öyle açın mahkemeyi derim. Sonuçta kazanırsınız kazanmakta bişey yok ama beklediğiniz miktarmı olur başka bi ceza mı verilir orasını avukattan öğrenebilirsiniz en net

Geri