Facebook'tan konum tespiti...

Kodla Büyü

mustymsi

Üye
çok nadiren kullandığım yedek hesabıma bugün ulaşamadım. birileri şifreyi kırmış ve giriş adresini değiştirmiş. mailime bunla ilgili bilgi gelmiş. ip ve değiştiren kişinin maili görünüyo ama burdan ben ne çıkarabilirim bilmiyorum. maildeki yönergelerle hesabı geri al dedim ama 24 saat sonra geri gel dedi facebook.

burdaki sorun, birinin şifremi benden kaynaklı bir hatayla duymuş yada kopyalamış olabilmesi ihtimali %0. mailde görünen adres de uzaktan bi tanıdığımın yakını. belliki başka bi yöntemle şifremi almışlar. bunun muhtemel yolları konusunda bilgi sahibi olan var mıdır?

kullandığım internet komşunun interneti. olası bi ip bilgisiyle adres bulma ihtimali zor olsada karşı tarafın en azından kullandığım bilgisayarın kullanıcı adını bulması gibi bir ihtimal var mıdır? Yada direkt benle ilgili somut bir bilgiye ulaşabilir mi?

bilgilerinizi paylaşırsanız ne mutlu.

Komsu neti cok tehlikelidir hocam, ornek cocugu oyun oynatacam diye guvenlik duvarini kapatir, sonra ordan virus vs bulasabilir komsunun bilgisayarina. Benimle ne ilgisi var derseniz bazi trojanlar wireless sifresinden tutun, modemden gecen tum trafigi izlemeye kadar bi suru probleme yol acabilirler.

Wireless sifrenizi bilen birisi tum wireless yayinini toplayabilir( cekim alaninda olmasi gerekir) topladiklarinin icinden face kullanici adi ve sifrenizi bulabilir. Int cafelerde bunu sunucu bilgisayarda yaparlar mesela.

Ya da daha basiti, herhangi bir bilgisayarda face giriyorsunuz, orda key logger, trojan vs olabilir. bazi uygulamalar siz faceden cikarken oturumu kapat demezseniz oradan sifrenize ulasabiliyor.

Yani olasilik cok. Savciliga basvurun cok gicik olduysaniz, bunun cocuk oyuncagi olmadigini anlar yapan kisi en azindan

Geri