Facebook'tan Sıkılan Var mı?

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Şu gezi parkı eylemi başladığından beri insanların gerekli gereksiz, saçma veya yanlış bilgiler paylaşmalarından sıkıldım. Facebook hesabımı açtığımda yüzlerce aynı yazıyı veya resmi paylaşmış kişiler görüyorum. İnsanların birçoğu okumadan paylaşımlar bulunuyor. Bide bu yetmezmiş gibi bazılarının yok şu partiden olan arkadaşlarınız varsı facebook arkadaş listesinden silin gibi veya insanların birini eleştiren bir yorum yazdıldığında veya yanlış bir haber olduğunu söylendiğinde ağza alınmayan hakeretler edildiğini ve insanların giderek kutuplaştığını gördüğümden dolayı facebook'a girmek bile istemiyorum. Sıkıntı facebook'a girmek istememek değilde, insanların böyle kutuplaşarak klavye başında birbirlerine hakaret etmelerini görmek sinir bozucu. İnş. bu ülkenin iyliği için biran önce bu eylemler biter.

Not: herhangi bir parti veya görüşü savunmuyorum :)

Ben facebook'tan sıkılalı çok oldu da bazı grupları takip etmek için açık tutuyorum. Örnek olarark, cisco netacad eğitimleri

akdenizkanki' Alıntı:
Şu gezi parkı eylemi başladığından beri insanların gerekli gereksiz, saçma veya yanlış bilgiler paylaşmalarından sıkıldım. Facebook hesabımı açtığımda yüzlerce aynı yazıyı veya resmi paylaşmış kişiler görüyorum. İnsanların birçoğu okumadan paylaşımlar bulunuyor. Bide bu yetmezmiş gibi bazılarının yok şu partiden olan arkadaşlarınız varsı facebook arkadaş listesinden silin gibi veya insanların birini eleştiren bir yorum yazdıldığında veya yanlış bir haber olduğunu söylendiğinde ağza alınmayan hakeretler edildiğini ve insanların giderek kutuplaştığını gördüğümden dolayı facebook'a girmek bile istemiyorum. Sıkıntı facebook'a girmek istememek değilde, insanların böyle kutuplaşarak klavye başında birbirlerine hakaret etmelerini görmek sinir bozucu. İnş. bu ülkenin iyliği için biran önce bu eylemler biter.

Not: herhangi bir parti veya görüşü savunmuyorum :)

al benden de o kadar hocam. acayip baydı beni bu gezi parkı olayı. bir oyun oynuyorum sadece onun için giriyorum desem yeri var. ondan da bıkarım yakın zamanda. o zaman facebook hesabımı da kapatırım.

burda şimdi şu parti bu parti muhabbetti yapmak istemiyorum, konu dışına çıkmasın. meğer herkes geziciymiş arkadaşlarımdan bunu anladım.

2 senedir FB kullanmıyorum.
Acil ihtiyaçlar olmasa cep telefonumu da kapatmayı düşünüyorum

Yıllar önce adıma bir hesap açtırmıştır, kullanırım diye değil de adıma çakma bir hesap açılmasın diye, profilimde, hesabı açtığım günden beri kullanmadım, kayıt olurken verdiğim mail adresime mail atabilirsiniz yazıyor. daha belki 2 en fazla 5 kez bakmışımdır ne olduğuna.
Çok fazla zaman geçirdiğinizde zaman hırsızından ne farkı var diyorum, bazen forumlarda güzel yazıları görünce kullansam mı diyorum sonra yok abi o kadar vaktim yok deyip kapatıyorum, galiba kendime güvenim yok :puhaha: zamanı ayarlama konusunda.
NOT : Bilgisayarımda oyunda yok, ben nasıl bir hayat yaşıyorum yahu. :mrgreen:

Mecburi durumlar haricinde kullanmadığım için sıkılmıyorum. Bazen önemli bir yazı veya videonun facedeki linki veriliyor, oturum açmadan görüntülenemiyor. O sebeple bir hesap oluşturdum. Bazı kişi, okul veya kurumlar hakkında araştırma yapmam gerektiğinde face deki grup ve profillerine bakıyorum. Yazışma ve paylaşım amacıyla kullanmıyorum.

Bir ara açtım baktım bütün öğrenciler orda. Gereksiz bir sürü paylaşımlar. Üzerine de şahit olduğum can sıkıcı birkaç olay derken temelli kapattım.

Geri