Farkıl ağlardaki öğrenci bil kontrolü..

Kodla Büyü

linu_x

Aktif Üye
Arkadaşlar benim lab. da iki tane ağ var. Birisi benim kullandığım sonradan çekilen ve farklı modeme bağlı olan, diğeri meb tarafından sağlanan normal bağlantı.Eskiden bende meb bağlantısı kullanıyordum ve diğer öğrenci bilg. kontrol ediyordum. Şimdi farklı bir ağ ve modem olduğu için edemiyorum. Bu şekilde öğrenci bilgisayarlarını nasıl kontrol ederim? Hangi programı kurmam lazım?Teşekkürler.

hocam senin orayla hiçbir şekilde bağlantısı kalmamış. kontrol edemezsin. iki labın swich lerini birbirine bağlaman lazım

hocam ikiside birbirinden bağımsız ağlar ise ne olursa olsun bağlamak mümkün değil. mutlaka iki ağı birbirine bağlaman lazım yoksa olmaz. bildiğim ve senin yazdıklarını yanlış anlamadıysam benim görüşüm bu

Senin bilgisayara bir tane daha ethernet kartı tak. 8 lira.
öğrenci switch ine bağla kabloyla.

tolgahan0010' Alıntı:
hocam sende iki tane labmı var ben öyle anladım öyle cavap verdim
Yok tek lab var. 15+1. Öğrencilerdeki 15 bilgisayarda meb bağlantısı var. Benim masamdaki bilgisayarda kablosuz bağlantı var. Sonradan çekilen..

linu_x' Alıntı:
muallimim' Alıntı:
Senin bilgisayara bir tane daha ethernet kartı tak. 8 lira.
öğrenci switch ine bağla kabloyla.

Hocam biraz daha detay verebilirmisin.
Teşekkürler..

Zaten mevcut bir tane ethernet girişin var bilgisayarda. Ona bir tane daha eklemek için yeni bir ethetnet kartı takıyorsun kasaya anakartın üzerine. Yeni taktığın kartın yuvası ile laboratuar switch i arasına bir ağ kablosu çekiyorsun. Böylece senin ana bilgisayar her iki ağda da oluyor.

linu_x' Alıntı:
tolgahan0010' Alıntı:
Yok tek lab var. 15+1. Öğrencilerdeki 15 bilgisayarda meb bağlantısı var. Benim masamdaki bilgisayarda kablosuz bağlantı var. Sonradan çekilen..
hocam öyle desene şu an bendede aynı sistem var. diğer hatta girerken kablulu hattı ağ paylaşım merkezinden devre dışı bırakıyorum. kablosuz wireless adaptörü açıyorum. labda öğrenci bilgisayarlarına bağlanacağım zamanda wireless i devre dışı bırakıyorum. etherneti açıyorum. sen sadece bilgisayara ağ kablosu çekeceksin hocam.

tolgahan0010' Alıntı:
linu_x' Alıntı:
tolgahan0010' Alıntı:
hocam öyle desene şu an bendede aynı sistem var. diğer hatta girerken kablulu hattı ağ paylaşım merkezinden devre dışı bırakıyorum. kablosuz wireless adaptörü açıyorum. labda öğrenci bilgisayarlarına bağlanacağım zamanda wireless i devre dışı bırakıyorum. etherneti açıyorum. sen sadece bilgisayara ağ kablosu çekeceksin hocam.

Acaba devre dışı bırakmadan olur mu ? Yani netsupport yerel ağ bağlantısı 1 üzerinden bağlansın. İnternet Explorer yerel ağ bağlantısı 2 üzerinden bağlansın diye bir ayar var mıdır? Ya da ilgili program?

Peki benim bil. labında 10 bilgisayar var. Hepsi kablo ile switch'e bağlı, benim öğretmen bil. yok o yüzden kendi laptobumdan ders anlatıyorum. Aynı hatta bende kablosuz ile bağlanıyorum. Şimdi, onlar kablo ile ben kablosuz ile bağlanırken çalışma gruplarını aynı yaparsam bilgisayarları aynı ağa eklemiş olurmuyum?

akdenizkanki' Alıntı:
Peki benim bil. labında 10 bilgisayar var. Hepsi kablo ile switch'e bağlı, benim öğretmen bil. yok o yüzden kendi laptobumdan ders anlatıyorum. Aynı hatta bende kablosuz ile bağlanıyorum. Şimdi, onlar kablo ile ben kablosuz ile bağlanırken çalışma gruplarını aynı yaparsam bilgisayarları aynı ağa eklemiş olurmuyum?

Olursun hocam.

muallimim' Alıntı:
tolgahan0010' Alıntı:
linu_x' Alıntı:
tolgahan0010' Alıntı:

Acaba devre dışı bırakmadan olur mu ? Yani netsupport yerel ağ bağlantısı 1 üzerinden bağlansın. İnternet Explorer yerel ağ bağlantısı 2 üzerinden bağlansın diye bir ayar var mıdır? Ya da ilgili program?
fazla kurcalamamakla birlikte denedim olmadı hocam. öncelikli olarak kablolu hattı algıladığı için kablosuz bağlantıdan bağlantıyı yok sayıyor. çözüm olursa bende bekliyorum cevabı

tolgahan0010' Alıntı:
muallimim' Alıntı:
tolgahan0010' Alıntı:
linu_x' Alıntı:
tolgahan0010' Alıntı:

fazla kurcalamamakla birlikte denedim olmadı hocam. öncelikli olarak kablolu hattı algıladığı için kablosuz bağlantıdan bağlantıyı yok sayıyor. çözüm olursa bende bekliyorum cevabı
Evet bu konu güzel bir cevap hakediyor..İlgilenen herkese teşekkürler. Bende araştırıyorum çözüm ürettirsem hemen paylaşacam..

Geri