Farklı disk bölüntülerine imaj atılabilirmi.?

Kodla Büyü

zatopec

Üye
Arkadaşlar BT öğretmeni değilim ama birşeyler yapmaya çalışıyorum. Sorum şu: BT lab. da vestel bilgisayarlarımız var. Düne kadar xp ydiler. Birine win7 basic lite format attım fakat HDD bölüntüsünü değiştirdim haliyle daha çok yer tutar diye. Şimdi ben bunun usb den acronis ile hem c hem de d nin Hdd imajını alsam (alınıyor sanırım ) bölüm kapasiteleri farklı bilgisayarlara yine usb den atabilirmiyim. Daha önce ghostla yapmaya çalışmış ve bölüm kapasitelerini eşitleyene kadar imajı atamamıştım.

hocam c yi sürekli boyutuna dikkat etmeden atıyorum herhangi bir sorun çıkmıyor d de de çıkmaz sanırım

Daha önceki kurulum xp ise win 7 imajı atarsanız çalışmayacaktır 100mb lık bölümden dolayı.

Clonezilla ile imajı alamadım bile, sanırım beceremedim. unmounted diye bir hata verdi başında ve diski bulamadığını yazdı. Bir umut acronis ile deneyeceğim. Bu arada wertyu6 arakadaşım sizin değiniz doğru sanırım ama başka bir arkadaş ta bölüntüler önemli değil atılır demiş bir yerde... Benim de kafam karıştı.

hocam gecen hafta Bt sınıfı 14 tane xp üzerine w7 attım. Sorun yok. Daha önce çalışmamıştı. Acronis 2015 e gectiğim için mi çalıştı yoksa yedeği direk harici hdd üzerine aldığım için mi bilemiyorum. Yedek direk harici üzerine alınamayıp d ye alındıktan sonra hariciye atınca da sorun çıkıyormuş diye duymuştum

Durum tam olarak şu: a bilgisayarı : 40 gb+40 gb win 7 basic lite, b bilgisayarı : 20 gb + 60 gb xp. A bilg.'nın tüm hdd. imajını usb ye clonezilla veya acronis ile alıp, yine usb ile tek seferde atmak.

zatopec' Alıntı:
Durum tam olarak şu: a bilgisayarı : 40 gb+40 gb win 7 basic lite, b bilgisayarı : 20 gb + 60 gb xp. A bilg.'nın tüm hdd. imajını usb ye clonezilla veya acronis ile alıp, yine usb ile tek seferde atmak.

Full backup yani hdd in komple imajını harici bir şeye alırsanız olur hocam.
Bunda sorun olmaz.

Clonezilla ile İmaj alıp, aldığınız imaj dosyasını iso yapabiliyorsunuz.Ondan sonrası iso yu Winsetup ile Usb ye yazdığınızda format atar gibi yapabilirsiniz.

Geri