Fatih Ağı Access point'e internet gelmiyor.

Kodla Büyü
Merhaba arkadaşlar, okulumuz tadilat geçirdi 4 sınıfımızda access pointe internet gelmiyor. Açıp jak kontrolü yapmak istedim ama açamadım. Bir yöntemi var mı açmanın?

Ekli dosyalar

• IMG_20210305_123141.jpg
    IMG_20210305_123141.jpg
    94.6 KB · Görüntüleme: 121
Merhaba arkadaşlar, okulumuz tadilat geçirdi 4 sınıfımızda access pointe internet gelmiyor. Açıp jak kontrolü yapmak istedim ama açamadım. Bir yöntemi var mı açmanın?
Hocam access point kutusunu aşağı doğru bastırarak kaydırırsanız açılır, biraz zorlama gerekli. Kızaklı gibi düşünün. Jak kontrolü yapsanız da sistem odasından acces pointe kadar nerede sorun olduğunu bilemeyebilirsiniz. Ama arıza kaydı daha iyi olur. Altyapıdan destek birkaç gün içinde gelir. Genelde sisteme müdahaleyi istemiyorlar.
https://fatihdestek.eba.gov.tr/ altyapı arıza kaydından giriş yapın.

Arkadaşlar, aynı sorunu yaşayan olur belki diye yazıyorum.

Arıza kaydı için arayan yetkililer, okul tadilat geçirdiği için access point'lerin garanti dışı kaldığını söyledi. Kablolara bile bakmaya gelmediler. Ücretini biz ödesek bile yapmayacaklarını söylediler. Biz de dışardan bu işlerden anlayan birini bulmaya çalışıyoruz.

Okulunuzda tadilat olacaksa daha önceden fatih projesi yetkili firma ile iletişime geçin. Bizimki yaz tatilinde olmuş. Oldu bittiye gelmiş.

şöyle yapabilirsiniz, kabloyu access pointeden sökün, sistem odasından ucunu bulun. kablo test cihazı ile iki ucunu kontrol edebilirsiniz. sistem odasındaki switch'in hangi portundan hangi sınıfa gittiği bellidir. proje de vs. olması lazım. veya acces pointlere giden kablo renkleri ayrı bir grup. hangisi olduğunu tam hatırlamıyorum. sönük olan ucu görebilirsiniz.

Test cihazı sordum ama bulunduğum yerde bulamadım. Eğer bildiğiniz bir cihaz varsa yazar mısınız? Netten bakayım.

Arıza kaydı için arayan yetkililer, okul tadilat geçirdiği için access point'lerin garanti dışı kaldığını söyledi. Kablolara bile bakmaya gelmediler. Ücretini biz ödesek bile yapmayacaklarını söylediler. Biz de dışardan bu işlerden anlayan birini bulmaya çalışıyoruz.

Okulunuzda tadilat olacaksa daha önceden fatih projesi yetkili firma ile iletişime geçin. Bizimki yaz tatilinde olmuş. Oldu bittiye gelmiş.

Hocam nasıl bir tadilat geçirdi acaba okulunuz.

Ne alakası varmış okulun tadilatı ile fatih projesinin garanti dışı kalmasının anlayamadım açıkçası.

Deprem güçlendirmesi mi yapıldı.

Bizim okulda deprem güçlendirme çalışması oldu daha yeni bitti,öyle bşr şeyle karşılaşmadık hiç Hocam garanti devam ediyor, Telekom gelip kabinetteki modemi götürmüştü serviste acces pointleri götürmüştü, servis geri getirip taktı access pointleri, telokom modemi geri getirdiğinde tekrar gelip bağlantıları yapacağız diyip gittiler, garanti dışı bşr durum olmadı hiç

Bizim okulda deprem güçlendirme çalışması oldu daha yeni bitti,öyle bşr şeyle karşılaşmadık hiç Hocam garanti devam ediyor, Telekom gelip kabinetteki modemi götürmüştü serviste acces pointleri götürmüştü, servis geri getirip taktı access pointleri, telokom modemi geri getirdiğinde tekrar gelip bağlantıları yapacağız diyip gittiler, garanti dışı bşr durum olmadı hiç

İlginç. Bizimki yaz tatilinde yapılmış. Müteahhit bir elektrikçi getirmiş tüm kabloları sökmüşler, etkilşimli tahtalar ve access pointler toz toprak içinde kalmış. Milli eğitim nasıl onay vermiş nasıl ihale etmişler aklım almıyor.

İlginç. Bizimki yaz tatilinde yapılmış. Müteahhit bir elektrikçi getirmiş tüm kabloları sökmüşler, etkilşimli tahtalar ve access pointler toz toprak içinde kalmış. Milli eğitim nasıl onay vermiş nasıl ihale etmişler aklım almıyor.
Hocam bizim garanti de artık yok imiş, devam ediyor demişlerdi oysaki, bozulan AP sebebiyle öğrenmiş olduk , ilk işlemleri karambole yapmışlar, yüklenici firma karşılamıyormuş, farihpys den de kayıt oluşmuyor o yüzden

Geri