Fatih Ağı Uç Açamama Problemi

Kodla Büyü

g.cetin.66

Süper Üye
Süper Üye
Degerli arkadaslar yeni bt sinifi kurduk fatih destek agina mail atiyoruz ariza kaydi aciyoruz 1 aydir bir ucu acmadilar.herseyimiz hazir yeni bt sinifimizi kurduk fakat uc acamadik acmadilar olumlu yada olumsuz dönüs te olmadi.

Bu arkadaslara ulasabilecegimiz bir telefon numarasi bir ozel mail adresi ni bilen varsa lutfen acil yardim etsin rica ediyorum.

Degerli arkadaslar yeni bt sinifi kurduk fatih destek agina mail atiyoruz ariza kaydi aciyoruz 1 aydir bir ucu acmadilar.herseyimiz hazir yeni bt sinifimizi kurduk fakat uc acamadik acmadilar olumlu yada olumsuz dönüs te olmadi.

Bu arkadaslara ulasabilecegimiz bir telefon numarasi bir ozel mail adresi ni bilen varsa lutfen acil yardim etsin rica ediyorum.
2 hafta kadar önce aygıtları sayım ve seri no verebilmek için okula geldiler. Türkiye genelinde fatih ağ alt yapısı için bir firma ile anlaşılmış hocam. Geçiş sürecinde bu tip sıkıntıları çözmek maalesef biraz zor.

Bizde aynı sorunu yaşamıştık bir ara, bakanlıkta ilgili birimi arayıp halletmiştik

Dostlarım arkadaşlarım 1 numara yetecekk herkimki o numarayı bulur verir valla duacısı olurum.

Ben şöyle bir şekilde çözmüştüm uça DHCP ip veren bir adet tp link AccessPoint bağladım hem kablo ile isteğim kadar bilgisayar bağlamıştım. Elinde cihaz varsa bir dene

Bildiğim kadarıyla switclerde son portlar, genellikle 24 veya 48. portlar açık oluyor denemekte fayda var.

tahtalara gelen uç açık diye biliyorum, tahta varsa o hat değerlendirilir,
Switchler uçlara tekrar switch bağlanmasına müsade etmiyor. ip dağıtılmasınında sıkıntı yaşanıyor. Onun için port ayrılması lazım mutlaka yada arkadaşın dediği gibi dhcp ip dağıtan bir switch kullanılabilir

Switchler uçlara tekrar switch bağlanmasına müsade etmiyor. ip dağıtılmasınında sıkıntı yaşanıyor. Onun için port ayrılması lazım mutlaka yada arkadaşın dediği gibi dhcp ip dağıtan bir switch kullanılabilir
Yanlış anlaşılmış olabilirim, sistemsel olarak açık demek istedim, switch bağlayan arkadaşlar var

Bize son gelen mailde fatih sorunları için https://fatihdestek.eba.gov.tr/ adresine yazın deniyordu. Eğer bu denendiyse router özelliği olan bir access point ile çoklanabiliyor. Çoğu access point cihazında router özelliği bulunuyor.

Geri