Fatih ağı yeni şifre Lütfen

Kodla Büyü

sezginozturk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar.
İdareci olarak çalıştığım okulumda masaüstü bilgisayarı kaldırıp notebook kullanmaya başladım. çok rahat oluyordu. fakat yaklaşık 2 hafta önce sanırım şifre değişti. Fatih ağına bağlanmıyor bilgisayar. Kablo ile uğraşmaya başladım yine.
Lütfen özelime yeni fatih ağı şifresini yazar mısınız?
Bakanlık buna bir çözüm bulmalı.

furkan4304' Alıntı:
bizde eski şifre hala geçerli hocam
Hocam, bize yeni geldi. Elinizdeki şifreyi ozelden yolluyabilirmisiniz? Birde wi-fi den öğretmenler laptop ve telefonlarından baglanabilirler mi? Yoksa sadece meb'in dağıttığı tabletler mi bağlanabiliyor?

akdenizkanki' Alıntı:
furkan4304' Alıntı:
Hocam, bize yeni geldi. Elinizdeki şifreyi ozelden yolluyabilirmisiniz? Birde wi-fi den öğretmenler laptop ve telefonlarından baglanabilirler mi? Yoksa sadece meb'in dağıttığı tabletler mi bağlanabiliyor?
hocam meb sertifikasını yükledikten sonra bütün cihazlar bağlanabiliyor.
hocam PM attım

akdenizkanki' Alıntı:
furkan4304' Alıntı:
Hocam zaten sertifika yüklemeden telefon veya laptoptan bağlanmanız söz konusu değil. Kendi şahsi aletinize de meb sertifika yükleyip meb tarafından izlenmek sorun olmayacaksa olabilir.

Arkadaşlar şifreyle giriş yapmak yasak değil mi? Siz okuldaki öğretmenlere şifre veriyor musunuz?

Şifreyi öğretmenlere verip okullarda kullandırmak yasal mıdır kesin bilgi verebilecek var mı arkadaşlar?

İlimde ilgili kişiyi arayıp şifreyi sorduğumda bana "Hocam wi-fi olarak sadece tabletler bağlanabiliyor. Diğer pcler ve cep telefonlar KESİNLİKLE bağlanamıyor. Ağda gözüken F@tih, f@tih ve Fatih ağlarını telekom ayar yaparken öyle yapmış onlar bağlanılabilir ağlar değil. Şifresi yok. Demişti. Bende görünen ağlar hakkında söyledikleri mantıklı gelmese de meslektaşıma güvendim. Soran öğretmen arkadaşlara aynı cümleleri ilettim. Sonra bir baktım ki öğrenciler çatır çatır cep telefonlarından, yanlarında getirdikleri pclerden ve kablosuzu olan her cihazdan bağlanıyorlar. İnternette kısa bir araştırmayla pek çok şifre bulunabiliyor. Bende öğrencilerin yolunu izleyerek şifreyi edindim. Bir öğretmen arkadaşımın bu konuda yalan söylemesinin yorumunu size bırakıyorum.

Sadece öğretmen arkadaşınız değil fatih projesi danışma hattındakilerde inatla aynı şeyi söylüyorlar. Dediğiniz gibi herkesi bu yönde bilgilendiriyoruz sonunda mahçup olan biz oluyoruz. Bende şu an bu olayın yasal şekli nedir? Onu merak ediyorum birilerinin başına iş gelmesin yarın birgün yasal olmayan internetten bulduğun şifreyle giriş yapıyorsun diye.

Geri