Fatih ağında sorun var mı?

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar. dün okula gelir gelmez fatih ağına bağlı tüm cihazların interneti yoktu. Duruma baktığımda gelen ve giden var ama sayılar 200 ve 16 gibi küçük rakamlardı. saat 11 gibi internet geldi. ama 10 dk aralıklarla sürekli kesiliyor. bugün bika cep telefonu bağlanıyordu ama tahtalarda ve idarede hiç yoktu.
şimdi bu durumda beklemelimiyim sizce. sistem odasında bika. kablo değişikliği yaptım ama faydası olmadı. kapatıp açtım yine yok. bu konuda bilgisi olan ya da sorun yaşayan var mı?
sorunun ne olduğunu bilemediğim için çözüm de üretemiyorum. ilgili birimi arayıp sorsam kimi arıyacam ki.

6 mb lık internete geçtik zyxel modem verdiler. 34 akıllı tahtamın yarısında internet var yarısında yok.altyapı şirketini çağırdım kabinetteki linkleri düzenlediler cuma akşamı modem ayarlarına girip 30 olan IP havuzunu 200 e genişlettiler.ve her tahtaya internet geldi.pazartesi okula geldiğimde gene tahtalarımın yarısında internet olduğunu diğer yarısında olmadığını (en başa döndük) gördüm.ne yapabiliriz fikirlerinizi bekliyorum

arkadaşlar fişi takan tak diye çalıştırdımı bu sorunları yaşayan olmadımı.34 tahtalı okul yokmu? zyxel modem kullanan yokmu?

Bugün benim de gittiğim okulda aynı sorun vardı, kabindeki herşeyi kapatıp tekrar açtım bir süre sonra internet geldi.

Meb DNS'leri kapatmış. O yüzden girmiyor.
İp ve DNS'leri otomatik yapın. O zaman giriyor.

Veya DNS'yi Ttnet'in DNS'si olan;
195.175.39.40
195.175.39.39 yapın...

mgüneş' Alıntı:

195.175.39.40
195.175.39.39 yapın...
hocam siz mebi mi kasdettiniz yoksa fatih ağınımı. sorunum meb de değil fatih de

ilyas33' Alıntı:
6 mb lık internete geçtik zyxel modem verdiler. 34 akıllı tahtamın yarısında internet var yarısında yok.altyapı şirketini çağırdım kabinetteki linkleri düzenlediler cuma akşamı modem ayarlarına girip 30 olan IP havuzunu 200 e genişlettiler.ve her tahtaya internet geldi.pazartesi okula geldiğimde gene tahtalarımın yarısında internet olduğunu diğer yarısında olmadığını (en başa döndük) gördüm.ne yapabiliriz fikirlerinizi bekliyorum
hocam şirketin numarasını verebilirmisiniz. kimi arıyacaz. arayınca hemen geliyorlar.

yok hocam o da işe yaramadı. innova firması ile görüştük ip alamıyordur dediler

mgüneş' Alıntı:
Fatih olan internet hocam. Ben okulda bu şekilde çözdüm şimdilik...

bende tahtaların DNS 8.8.8.8.-8.8.4.4 idi internete geçen haftadan beri girmiyordu. otomatik yapınca geldi. Arkadaşın dediği gibi DNS ler kapatılmış herhalde

Bir problemden dolayı TCP/IPv4 lere dns atanmış.DNS leri otomatik hale getirin.

Ağ ve paylaşım merkezi > Yerel Ağ Bağlantısı > Özellikler > TCP/IPv4

nese1982' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
hocam şirketin numarasını verebilirmisiniz. kimi arıyacaz. arayınca hemen geliyorlar.
Hocam bölge neresi, burası akdeniz ve innova yaptı burayı. Değisebilir genede okula varınca bakim numaraya. Yada sistem odasında kabinetin uzerinde yazar.444 lu bir numaradır

hocam innova firması ile görüştüm sonunda. dns leri otomatik yapmak işe yaramadı. bir tahtayı açıp tel ile uzaktan çözüm bulabirdiler ancak. makinenin mac adresi ile. port mu değiştirdim dedi bişiler dedi karşıdaki kişi. 20 dk sürdü bir tahta. hepsini böyle yapmalıyız dedi. ben de 28 tahta var. 5 idari oda mümkün değil dedim. bugün arayıp farklı bir yöntemle çözelim dediler. bilmiyorum artık cuma tekrar görüşecez.

mgüneş' Alıntı:

195.175.39.40
195.175.39.39 yapın...

ben sorunu böyle çözdüm.

sinerjique' Alıntı:
mgüneş' Alıntı:

195.175.39.40
195.175.39.39 yapın...

ben sorunu böyle çözdüm.
hocam siz ne zaman sorun yaşadınız ben öncesinde hiç problem yaşamıyordum. perşembeden beri bu sorun var.

hocam heryerde aynı problem var. telekomun dns sini kullanıncasorun geçici çözüldü giibi(195.175.39.39-195.175.39.40) ama her 10-15 dakikada bir internet gidiyor...

Bu meb dns olayı mahvetti bizi, anamızı ağlattı 10 gündür, gidiyor geliyor sürekli. ttnet dns'i de fayda vermiyor bazı bilgisayarlarda üstelik. Kurtarsalar bizi bu dertten.

ilden gelen arkadaş DNS yi 192.168.1.1 yap dedi

ben de yaptım şu anlık sıkıntı yok ama 50 bilgisayarı aynı yaparsam sıkıntı yaşar mıyım bilmiyorum

ağ dan da çok anlamam

mgüneş' Alıntı:

195.175.39.40
195.175.39.39 yapın...
DNS ler değişmiş ben sorunun sistem odasından kaynaklandığını sanıyordum
hocam bu yöntem işe yaradı ama 3 saat uğraştım:)

tugrulbey' Alıntı:
mgüneş' Alıntı:

195.175.39.40
195.175.39.39 yapın...
DNS ler değişmiş ben sorunun sistem odasından kaynaklandığını sanıyordum
hocam bu yöntem işe yaradı ama 3 saat uğraştım:)

Yardım edebildiysek ne mutlu hocam... Hayır akşamlar...

Geri